ستاد فناوری نانو اعلام كرد؛

۶ کشوری که از محصولات نانوی ایرانی بهره بردند

۶ کشوری که از محصولات نانوی ایرانی بهره بردند

به گزارش با فناوری، ستاد توسعه فناوری نانو اعلام نمود: کشورهای لبنان، ترکیه، عراق، پاکستان، گرجستان و افغانستان، ۶ کشوری هستند که از محصولات نانوی ایرانی در حوزه های مختلف بهره برده اند.


به گزارش با فناوری به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، گزارش بازار محصولات نانوساخت ایران پارسال نشان داده است که در حوزه ساخت و ساز، عراق، ترکیه و لبنان بیشترین مقاصد صادراتی محصولات نانویی ایرانی بوده است. گرجستان و افغانستان در رتبه های بعدی قرار دارند. در قسمت الکترواپتیک هم عراق بعنوان مقصد اصلی صادرات محصولات نانوساخت ایرانی قرار دارد. در قسمت نساجی، به ترتیب عراق، پاکستان و افغانستان قرار دارند، در حالیکه در قسمت دارو، بهداشت و سلامت، ترکیه و سوریه مقاصد اصلی صادراتی بوده اند و عراق در رتبه سوم قرار دارد.
پس از عراق هم افغانستان سهم بیشتری از نانومحصولات ایرانی را در حوزه دارو دارد. مشابه همین شرایط در قسمت خودرو هم دیده می شود جای که ترکیه بالاترین سهم نانومحصولات صادراتی ایرانی را به خود مختص کرده است. در مجموع به نظر می آید که عراق و ترکیه اصلی ترین مقاصد صادراتی محصولات نانوساخت ایرانی پارسال بوده اند.
ساخت وساز، اپتوالکترونیک، نساجی و دارو چهار حوزه صنعتی هستند که بیشترین صادرات محصولات نانوی ساخت ایران را شامل می شوند. نساجی با حجم صادرات نزدیک به چهار میلیون دلار بیشترین تنوع را از نظر کشورهای مقصد صادرات دارد و محصولات نانوی این حوزه به بیشتر از ۲۰ کشور صادر شده اند.
بعد از نساجی بیشترین تنوع در مقاصد صادراتی در صنعت تجهیزات نانو مشاهده م یشود. ولی در حوزه های اپتوالکترونیک، خودرو و نفت وگاز کشورهای مقصد صادرات به یک یا دو کشور محدود هستند.

1401/12/20
12:31:25
5.0 / 5
144
تگهای خبر: صنعت , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است