برای نصب پنل های خورشیدی؛

2 فضانورد پیاده روی فضایی انجام دادند

2 فضانورد پیاده روی فضایی انجام دادند

به گزارش با فناوری، شب گذشته دو فضانورد ساکن در ایستگاه فضایی بین المللی یک پیاده روی ۷ ساعت و ۲۱ دقیقه ای انجام دادند. در این عملیات نیکول مان( فضانورد ناسا)و کیوچی واکاتا( فضانورد ژاپنی شرکت کردند.


به گزارش با فناوری به نقل از اسپیس، آنها راهپیمایی فضایی خویش را در حالی تمام کردند که سرهم بندی پنل خورشیدی جدید تکمیل نشد. یک جای پای چسبنانک و همینطور یک پایه نامناسب مشکلاتی در راهپیمایی فضایی دو فضانورد به وجود آورد. این عملیات جهت آماده سازی ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) برای افزودن دو پنل خورشیدی ارتقا یافته دیگر انجام شد.
این جدید ترین پیاده روی فضایی است که برای ارتقای کانال های انرژی پیچیده این ایستگاه فضایی صورت می گیرد و طی آن قرار بود پنل های خورشیدیiROSA نصب شوند. هدف اصلی مان و واکاتا تکمیل فرآیند نصب دو پلت فرم مخصوص قرار گرفتن پنل ها بود. فضانوردان بعد از نصب پایه ها و جمع آوری ابزارهایشان کار در قسمت های دیگر را شروع کردند. واکاتا نخست روی سفت کردن پیچ ها روی پلت فرم نصبiROSA تمرکز کرد. همزمان مان هم ابزارها و تجهیزات برای سرهم بندی یک پایه پشتیبانی دیگر را فراهم می کرد.
پنل های خورشیدی جدید در جلوی بال های پنل خورشیدی موجود نصب می شوند. البته پنل های قدیمی کمی تخریب شده اند. هنگامی که از پنل های خورشیدی جدید به صورت پشت سر هم استفاده می شود و زمانی که هر ۶ iROSA در جای خود قرار می گیرند، سیستم قدرت ارتقا یافته و ذخیره برق ایستگاه فضایی بین المللی را تا ۲۰ درصد بالا می برد. تا به امروز ۴ پنل iROSA نصب و فعال شده اند. کانال های برق ۱A و ۱ B هم ارتقا خواهند یافت. پنل هایی که به این دو کانال متصل می شوند امسال میلادی به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال می شوند.


منبع:

1401/11/01
15:10:09
5.0 / 5
201
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است