نوری مطرح كرد؛

مکلف به کشف استعدادهای دانش آموزان هستیم

مکلف به کشف استعدادهای دانش آموزان هستیم

به گزارش با فناوری، وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: مشاهدات ما نشان داده است حضور دانش آموزان در پژوهشگاه رویان و بازدید از فعالیتهای این پژوهشگاه، به اندازه ماه ها آموزش کلاسی اثرگذاری دارد.به گزارش با فناوری به نقل از مهر، یوسف نوری در آئین تبادل تفاهمنامه همکاری بین وزارت آموزش و پرورش و پژوهشگاه رویان ضمن تسلیت شهادت برخی از هموطنانمان در شهر ایذه اظهار داشت: این تفاهمنامه به چند دلیل منعقد می شود؛ اول اینکه در جهت شعار سال و دانش بنیان است؛ دوم اینکه سعید کاظمی آشتیانی بنیان گذار پژوهشگاه رویان، معلم بوده و گفته است که من هرچه دارم از معلمی دارم، بنابراین شناساندن مفاخر معلمان در جامعه دانش آموزان و معلمان یکی از اهداف این تفاهمنامه است.
وی افزود: مقام معظم رهبری در ۲۱ اردیبهشت ماه فرمودند، افراد معدودی با دستاوردهای سعید کاظمی آشتیانی آشنا هستند، بنابراین هدف ما افزایش این شناخت در جامعه است. جامعه پذیرش شناخت دستاوردهای پژوهشگاه رویان را دارد و در سمیناری که با حضور پژوهشگاه رویان و در شبکه شاد و با شرکت معلمان زیست شناسی برگزار شد، ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر سخنرانی سخنرانان اصلی را تماشا کرده بودند و این مورد به این معنا است که کنجکاوی و تمایل به یادگیری تکنولوژی های جدید در معلمان وجود دارد.
وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار نمود: ایشان فرمودند که از نخبگان باید به صورت منطقی و عاقلانه حمایت شود، بنابراین این تفاهمنامه ها باید در جهت اجرای این فرمایشات آماده شود.
وی اظهار نمود: دانش آموزانی که در گذشته در پژوهشگاه های آموزش و پرورش در علوم مختلف فعالیت نموده اند، توانستند موفقیت های کشوری و جهانی کسب نمایند، بنابراین این تجربه ما را مکلف می سازد تا شرایطی را برای کشف استعداد دانش آموزان فراهم آوریم.
نوری ضمن اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بعنوان نقشه راه نظام تعلیم و تربیت اظهار نمود: در سه راهکار سند تحول، حرکت به سمت پژوهش های بنیادین تاکید شده است و مشاهدات ما نشان داده است حضور دانش آموزان در پژوهشگاه رویان و بازدید از فعالیتهای این پژوهشگاه، به اندازه ماه ها آموزش کلاسی اثرگذاری دارد، بنابراین بر اهمیت آموزش های مشاهده ای و تنوع محیط های یادگیری تاکید می نماییم.
وزیر آموزش و پرورش اظهار نمود: باید سکویی برای استعدادیابی دانش آموزان ایجاد نمائیم، فرایندهای این کار انجام شده است و بزودی اجرا می گردد، این سکو در این تفاهمنامه هم باید فعال شود تا دانش آموزانی که علاقه مندی بیشتری به فعالیت در این عرصه دارند بتوانند از راه مسیرهایی که ما ایجاد می نماییم، علاقه مندی های خویش را شکوفا نمایند.
نوری ضمن اشاره به وجود شبکه شاد برای آموزش های مجازی اظهار نمود: میتوان از امکانات شبکه شاد در آموزش مجازی بهره برد و پژوهشگاه رویان با داشتن کانالی در این شبکه می تواند بخشی از پژوهشها و آموزش های خویش را به دانش آموزان از این طریق عرضه نماید.
وی ضمن اشاره به دستور رئیس جمهور برای برگزاری اردوهای راهیان پیشرفت اظهار نمود: مقام معظم رهبری بر وجود چنین اردوهایی تاکید داشته اند و این اردوها گام مهمی برای اجرای جهاد تبیین هم هست که در این تفاهمنامه بر انجام آن تاکید شده است.


منبع:

1401/08/30
10:48:21
5.0 / 5
261
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است