تشكیل یكی از درخشان ترین كهكشان های ستاره افشان با برخورد دو كهكشان

تشكیل یكی از درخشان ترین كهكشان های ستاره افشان با برخورد دو كهكشان

با فناوری: پانصد میلیون سال پیش دو كهكشان كه پر از گاز بودند و جرم یكسانی داشتند، با یكدیگر برخورد كردند و یك كهكشان جدید و عجیب تحت عنوان ˮNGC-۳۲۵۶ˮ را تشكیل دادند كه این كهكشان جدید، محل تولد هزاران ستاره جدید بوده است.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، "NGC-۳۲۵۶" نام یك كهكشان غیر معمول است كه بعنوان یك كهكشان "ستاره افشان" دسته بندی می گردد كه صد میلیون سال نوری از ما فاصله دارد.
كهكشان "ستاره افشان"( Starburst galaxy) هم كهكشانی است كه در مقایسه با نرخ تشكیل متعارف ستارگان در بیشتر كهكشان ها نرخ بالایی از فرآیند تشكیل ستارگان را دارد. كهكشان هایی كه بعنوان ستاره افشان رصد می شوند، اغلب در كهكشان هایی وجود دارند كه با كهكشان های دیگر تصادف یا برخورد نزدیك داشته اند.
تابحال ستاره شناسان توانسته اند كهكشان های ستاره افشانی را كه ۱۲ میلیارد سال نوری از ما دورتر هستند، هم رصد كنند.
كهكشان "NGC-۳۲۵۶" از نظر دانشمندان، كهكشانی به حساب می آید كه انتخاب خوبی برای مطالعه رفتار كهكشان های "ستاره افشان" و محل تشكیل ستاره ها است.
آخرین تصویری كه از كهكشان " NGC-۳۲۵۶" گرفته شد، توسط ابزار پیشرفته (Wide Field Camera ۳" (WFC۳" تلسكوپ هابل و نسل سوم دوربین های پیشرفته (Advanced Camera for Surveys"(ACS" به ثبت رسیده است.
در مركز كهكشان" NGC-۳۲۵۶"، نزدیك به هزار خوشه ستاره آبی جوان وجود دارد كه به دلیل برخورد همان دو كهكشان به وجود آمده اند.
در نتیجه این كهكشان، مركزی پرنور دارد.
شواهد به دست آمده از تلسكوپ "هابل" نشان داده است كه كهكشان " NGC-۳۲۵۶ " اثر برخورد دو كهكشان است و دارای دو هسته است كه هر كدام از هسته ها، مركز دو كهكشانی را تشكیل داده اند كه با برخورد با یكدیگر، " NGC-۳۲۵۶ " را به وجود آورده اند.1397/03/13
17:51:28
5.0 / 5
4866
تگهای خبر: تلسكوپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است