پای یک فضانورد ژاپنی به قمر زمین باز می شود

پای یک فضانورد ژاپنی به قمر زمین باز می شود

با فناوری پای یک فضانورد ژاپنی به قمر زمین باز می شود


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، رئیس جمهور "جو بایدن" و "فومیو کیشیدا"(Fumio Kishida) نخست وزیر ژاپن روز دوشنبه در توکیو با یکدیگر دیدار کردند. آنها در این دیدار از پیشرفت در همکاریهای دو کشور برای انجام ماموریت های انسانی و رباتیک به ماه سخن گفتند و بر تعهد خود در خصوص ارسال یک فضانورد ژاپنی به ایستگاه فضایی "دروازه ماه"(lunar Gateway) و فرود یک فضانورد ژاپنی روی سطح قمر زمین تحت برنامه ی آرتمیس ناسا تاکید نمودند.
رییس جمهور بایدن اظهار داشت: در سالهای اخیر، اتحاد بین ژاپن و ایالات متحده آمریکا قوی تر، عمیق تر و توانمندتر شده است، برای اینکه ما با هم برای مقابله با چالش های جدید در دنیایی که به سرعت درحال تغییر است، همکاری می نماییم. یک مثال عالی از آن، ما ماه نورد ژاپن را دیدیم. نمادی از موفقیت همکاری فضایی ما با نگاه به ماه و مریخ. و من از کاری که با هم در ایستگاه فضایی "دروازه" در اطراف ماه انجام خواهیم داد هیجان زده هستم و مشتاقانه منتظر نخستین فضانورد ژاپنی هستم که در ماموریت سفر به ماه تحت برنامه آرتمیس به ما ملحق می شود.
"بیل نلسون"، مدیر ناسا، اظهار داشت: جاه طلبی مشترک ما برای دیدن فضانوردان ژاپنی و آمریکایی در کنار هم روی ماه، منعکس کننده ارزش های مشترک دو کشور برای کاوش مسئولانه و شفاف فضا به نفع بشریت در اینجا روی زمین است. رییس جمهور بایدن با این اعلامیه تاریخی بار دیگر به ملت ها در سراسر جهان نشان میدهد که آمریکا تنها نخواهد رفت، بلکه با شرکای همفکر خود پیش می رود. تحت (برنامه) آرتمیس، قصد ما سرمایه گذاری و کشف جهان با کشورهایی است که علم، فرصت های اقتصادی و مجموعه ای از ارزش های مشترک را ترویج می کنند.
رییس جمهور "بایدن" و نخست وزیر "کیشیدا"، بعنوان قسمتی از همکاریهای جاری در ماموریت های علمی فضا و زمین، مجدداً همکاری مستمر ایالات متحده و ژاپن در حوزه به اشتراک گذاری داده های علوم زمین برای بهبود درک علمی از تغییرات آب و هوایی را تأیید کردند.
علاوه بر این، رییس جمهور، قصد ایالات متحده برای ارائه نمونه ای از سیارک "بنو"(Bennu) به ژاپن در سال ۲۰۲۳ را تأیید کرد. این نمونه طی ماموریت "OSIRIS-REx" ناسا جمع آوری شده بود. ژاپن نمونه سیارکی را که توسط ماموریت "هایابوسا۲"(Hayabusa۲) آژانس فضایی ژاپن(JAXA) در سال ۲۰۲۱ جمع آوری شده بود، در اختیار ایالات متحده قرار داد.
آژانس فضایی ژاپن شریک حیاتی ناسا در دستیابی به اهداف در زمینه علم و اکتشافات انسانی، همچون در ایستگاه فضایی بین المللی و برنامه آرتمیس است.
در سال ۲۰۲۰، ژاپن یکی از امضاکنندگان اصلی توافقنامه آرتمیس بود و قراردادی را با ناسا برای ارائه کردن چندین قابلیت به ماژول "I-HAB" ایستگاه فضایی "دروازه ماه" نهایی کرد، "I-HAB" ماژول اصلی ایستگاه فضایی دروازه ماه خواهد بود که فضایی جهت زندگی، کار و انجام آزمایش در ضمن ماموریت آرتمیس برای خدمه فراهم می آورد.
مشارکت های برنامه ریزی شده آژانس فضایی ژاپن شامل سیستم کنترل محیطی و سامانه پشتیبان حیات "I-HAB"، باتری ها، کنترل حرارتی و تجهیزات تصویربرداری است که توسط ESA (آژانس فضایی اروپا) پیش از پرتاب در ماژول ادغام خواهد شد. این توانایی ها برای انجام عملیات پایدار ایستگاه فضایی "دروازه ماه" در طول دوره های دارای خدمه و خالی از خدمه ضروری خواهد بود.
منبع:

1401/03/03
22:32:51
5.0 / 5
190
تگهای خبر: آزمایش , باتری , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است