در گزارش با فناوری عنوان شد؛

تولید همه مواد اولیه واكسن كرونا در داخل كشور

تولید همه مواد اولیه واكسن كرونا در داخل كشور

به گزارش با فناوری رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه مقرر است که شرکتهای دانش بنیان مواد اولیه واکسن کرونا را به تولید برسانند، اظهار داشت: شرکتها و نوع مواد اولیه برای تولید در داخل مشخص شده اند.دکتر مصطفی قانعی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد تولید مواد اولیه واکسن کرونا توسط محققان کشور اظهار داشت: هم اکنون مشخص شده که چه مواد اولیه ای برای تولید واکسن ها لازم است.
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با تکیه بر این که همینطور ما در معاونت علمی و فناوری، شرکتهای دانش بنیان را برای تولید مواد اولیه واکسن مشخص کردیم، بیان نمود: از طرفی یک کار مشترکی با بنیاد برکت در مورد پشتیبانی از تولید کنندگان مواد اولیه واکسن انجام دادیم.
به گفته قانعی اگر مواد اولیه را تولید نکنیم اساسا برای تولید واکسن به مشکل بر می خوریم که این کار در حال انجام می باشد.
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه با تولید مواد اولیه، هزینه تولید واکسن کاسته می شود و این سبب می شود واکسن با قیمت مناسب تری به دست مردم برسد، تصریح کرد: همینطور تولید مواد اولیه سبب می شود مطمئن باشیم که واکسن بموقع تولید می شود و از طرفی کمبود مواد اولیه سبب جلوگیری از تولید نخواهد شد.
وی در مورد این که چند نوع مواد اولیه برای تولید واکسن کرونا نیاز است، بیان نمود: ۴ نوع از مواد اولیه واکسن کرونا خیلی مهم هستند ولی چندین نوع ماده مبتنی بر پلت فرم های واکسن نیاز است که درحال برنامه ریزی برای تولید آنها هستیم.
قانعی با تکیه بر این که برای تولید همه انواع مواد اولیه واکسن کرونا در کشور برنامه ریزی شده است، اظهار داشت: برای تولید مواد اولیه هر یک از واکسن های مبتنی بر ویروس غیرفعال، پروتئین، حامل های ویروس و …برنامه ریزی شده و هر یک از اینها به صورت جداگانه صرفه جویی های ارزی زیادی برای کشور خواهند داشت.


منبع:

1400/03/12
12:17:16
5.0 / 5
361
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است