سفر سلول انسان به فضا!

سفر سلول انسان به فضا!

با فناوری سفر سلول انسان به فضا!


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا، "آژانس فضایی اروپا" (ESA)، تصویری از یک "سلول لایه درون رگی" یا "سلول اندوتلیال" (endothelial cell) منتشر نموده که در "ایستگاه فضایی بین المللی" (ISS) به پرواز در آمده بود و الان به زمین بازگشته است. این سلول می تواند به بررسی های پژوهشگران در مورد سالم نگه داشتن فضانوردان در فضا کمک نماید.
سلول های اندوتلیال، در صورت ضرورت به انقباض و انبساط رگ ها کمک می کنند و ازاین رو در حفظ فشار و سلامت بدن موثر هستند. بررسی این سلول ها در فضا به این علت شروع شد که پژوهشگران بتوانند واکنش سلول ها را نسبت به بی وزنی درک کنند.
پژوهشگران تلاش دارند با درک مکانیسم ورای واکنش سلول ها نسبت به بی وزنی، روش هایی را برای کمک به فضانوردان در فضا عرضه کنند.
سلول های اندوتلیال کشت شده انسان، به مدت یک هفته در فضا پرورش یافتند؛ سپس منجمد شدند تا جهت بررسی به زمین بازگردند.
همان گونه که انتظار می رفت، سلول ها بیان ژن هایی را آغاز کردند که با ژن های بیان شده سلول های روی زمین متفاوت بود. پژوهشگران بعد از مقایسه دقیق سلول ها در آزمایشگاه، اولین نتایج آزمایش های خویش را منتشر نمودند.
این پژوهش نشان داده است که سلول ها چگونه خویش را با فشار سازگار می کنند و سرنخ هایی را برای سالم نگه داشتن سلول های اندوتلیال در فضا عرضه می دهد.
منبع:

1399/08/10
11:39:44
5.0 / 5
1203
تگهای خبر: آزمایش , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است