اسپیس ایكس 60 ماهواره اینترنتی به فضا فرستاد

اسپیس ایكس 60 ماهواره اینترنتی به فضا فرستاد

به گزارش با فناوری شركت فضایی خصوصی اسپیس ایكس بعد از دو بار تأخیر در پرتاب ماهواره های اینترنتی ˮاستارلینكˮ در هفته گذشته و به تعویق افتادن آن، بالاخره امروز ۶۰ ماهواره اینترنتی به فضا فرستاد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا، شركت اسپیس ایكس (SpaceX) موفق به ارسال نخستین مجموعه از ماهواره های اینترنتی استارلینك (Starlink) شد.
طی این عملیات ۶۰ ماهواره سوار بر یك موشك "فالكون ۹" از ایستگاه نیروی هوایی كیپ كاناورال در فلوریدا به فضا پرتاب شدند.
قرار بود این ماهواره ها چهارشنبه گذشته در مدار قرار گیرند، اما با عنایت به وزش شدید باد در سایت پرتاب لغو شد و به تعویق افتاد.
اسپیس ایكس از سه شنبه ای كه گذشت، در حال انجام آزمایش های اضافی، به روزرسانی نرم افزار ماهواره ها و بررسی چندباره همه چیز بود.
طرفداران عملیات های فضایی می توانند پخش مستقیم پرتاب استارلینك را از راه وب سایت اسپیس ایكس و كانال رسمی این شركت در یوتیوب دنبال كنند.
ماهواره های استارلینك بخشی از برنامه اسپیس ایكس برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال ۲۰۱۵، با درخواست "ایلان ماسك" مدیرعامل این شركت از كمیته ارتباطات فدرال در خصوص اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یك پهنای باند جهانی شروع شد.
وی در سال ۲۰۱۷ برنامه استارلینك را بعنوان یك سیستم پهنای باند ارزان قیمت كه می تواند دسترسی به اینترنت را در سراسر جهان فراهم آورد، به ثبت رساند.
ماسك باید حداقل ۴۰۰ ماهواره را در مدار زمین قرار دهد تا بتواند حداقل پوشش اینترنت را ایجاد كند و برای پوشش متوسط جهانی باید حداقل ۸۰۰ ماهواره به فضا بفرستد.
به گفته اسپیس ایكس، صورت فلكی متشكل از ماهواره های استارلینك می تواند در آینده به صورت قابل ملاحظه ای رشد كند و به تعداد ۱۲ هزار ماهواره برسد.
پرتاب امروز، دومین پرتاب برنامه استارلینك به مدار بود. این شركت در سال ۲۰۱۸ نمونه اولیه ماهواره های خویش را به نام "Tintin A" و "Tintin B" به فضا ارسال كرد.
این دو ماهواره بعنوان محموله ثانویه ارسال شدند، در حالیكه ماهواره راداری تصویربرداری زمین با نام "Paz" محموله اصلی "فالكون ۹" در آن پرواز بود.
ماسك اظهار داشت كه این ۶۰ ماهواره قابلیت برقراری ارتباط با یكدیگر را در مدار ندارند. این كارآفرین میلیاردر اشاره نمود كه فناوری موجود در برنامه ماهواره ای استارلینك جدید است، ازاین رو احتمال این هست كه بعضی از آنها كار نكند. طبق گفته ماسك، اسپیس ایكس باید ۶ مأموریت دیگر استارلینك را انجام دهد تا قادر به عرضه پوشش اینترنت مناسب برای بعضی از نقاط جهان باشد. این شركت به ۱۲ مأموریت دیگر هم نیاز دارد تا بتواند پوشش بیشتری داشته باشد.1398/03/03
22:41:02
5.0 / 5
4180
تگهای خبر: آزمایش , اینترنت , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است