با تلاش یك موسسه آمریكایی

ربات پلیس امنیت جاده ها را تضمین می نماید

ربات پلیس امنیت جاده ها را تضمین می نماید

با فناوری: یك موسسه پژوهشی آمریكایی، از نوعی ربات پلیس رونمایی كرده كه می تواند از تصادفات جاده ای ناشی از به كنار راندن خودرو ها توسط پلیس برای بازرسی آنها جلوگیری كند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، مؤسسه پژوهشی "اس آرآی اینترنشنال"(SRI International)، از اولین نمونه تكنولوژی جدید خود موسوم به "ربات پلیس" رونمایی كرده است. این مؤسسه پژوهشی كه یكی از بزرگترین مؤسسه های قراردادی دنیا شناخته می شود و قراردادهای پژوهشی بسیاری با وزارت دفاع آمریكا منعقد كرده، رباتی عرضه كرده است كه می تواند از تصادفات ناشی از به كنار راندن خودرو ها توسط پلیس برای بازرسی رانندگان و بررسی مدارك آنها پیشگیری كند.
بعضی از تصادف های جاده ای، به خاطر متوقف شدن رانندگان جهت بررسی مدارك آنها توسط پلیس رخ می دهند و گاهی به زخمی شدن و حتی مرگ راننده و مأموران پلیس منجر می شوند؛ در نتیجه توقف در كنار جاده می تواند خطر بزرگی هم برای رانندگان و هم برای مأموران پلیس به همراه داشته باشد.
ایده ساخت ربات پلیس، اولین بار توسط "روبن بروور"(Rueben Brewer)، از مهندسان پژوهش رباتیك اس.آر. آی اینترنشنال عنوان شد. بروور، ساخت اولین نمونه این ربات را از گاراژ خانه خود شروع كرد. هدف بروور از ابداع ربات پلیس این بود كه تعداد این تصادفات را به صورت شایان توجهی كم كند و الان باز با كمك اس آرآی اینترنشنال، از اولین نمونه ربات خود رونمایی كرده است.
در یادداشتی كه ضمیمه ویدئوی مربوط به این ربات شده، آمده است: تعامل خطرناك میان برخی افراد نشان داده است كه زمان آن فرا رسیده تا رباتی را برای میانجی گری و پیشگیری از آزار دیدن انسان ها، میان آنها بفرستیم. ربات پلیس می تواند در این گونه شرایط میان انسان ها قرار بگیرد و امنیت آنها را تضمین كند.
ربات پلیس، به یك بازوی رباتیك متصل شده كه می تواند آنرا از كنار خودروی پلیس به شیشه جلوی خودرو متوقف شده برساند و پلیس با كمك یك وب كم با راننده ارتباط برقرار كند. این ربات، از عهده كارهایی مانند اسكن مدارك و یا حتی جلوگیری از فرار مجرمین برآید.
ربات پلیس، طوری طراحی نشده كه بتواند جایگزین پلیس های انسان شود اما می تواند با كمك به نیروهای پلیس، امنیت كافی را تضمین كند. پلیس می تواند با كمك این ربات بدون پیاده شدن از خودرو و از طریق دور، نكات مورد نیاز را بررسی كند.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4


منبع:

1398/02/14
15:38:31
5.0 / 5
4346
تگهای خبر: ابداع , پژوهش , تكنولوژی , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است