برنامه ایستگاه فضایی بین المللی اعلام گردید

برنامه ایستگاه فضایی بین المللی اعلام گردید

با فناوری: به قول یك منبع آگاه در صنعت موشكی و فضایی روسیه سازمان فضایی روسیه(روسكاسموس) برنامه ریزی اولیه برای ایستگاه فضایی بین المللی جهت پرتاب بعدی ناو كیهانی سایوز و بازگشت سرنشینان فعلی ایستگاه را تصویب كرده است.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از ریانووستی؛ بر اساس این برنامه ناو كیهانی سایوز ام.اس-۱۱ در ۳ دسامبر به سرنشینی اولگ كانوننكو، دیوید سن ژاك فضانورد و آنه مكلین فضانورد ناسا راهی ایستگاه فضایی بین المللی خواهد شد.
اولگ كانوننكو از كیهان نوردان با تجربه روسكاسموس به حساب می آید كه تابحال سه بار به فضا سفر كرده و تجربه ۵۳۳ روزه اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی را در پرونده دارد. دیوید سن ژاك فضانورد سی.اس.آی(سازمان فضایی كانادا) متولد ۱۹۷۰ در ۲۰۰۹ برای سفر به فضا انتخاب گردید و مقرر است اولین تجربه خویش را در فضانوردی به دست آورد. وی در زمینه فیزیك و آستروفیزیك تخصص دارد. آنه مكلین جوان ترین عضو این گروه متولد ۱۹۷۹ افسر ارتش آمریكا هم تجربه فضایی ندارد.
طبق برنامه جدید سرنشینان فعلی ایستگاه فضایی بین الملی شامل سرگئی پروكوپیف كیهان نوردان روسكاسموس، الكساندر گرست فضانورد آلمانی سازمان فضایی اروپا و سرنا آونیون چانسلور فضانورد ناسا در ۲۰ دسامبر به زمین بازخواهند گشت.
در فاصله بین سه تا ۲۰ دسامبر سرگئی پروكوپیف و اولگ كانوننكو برای بررسی بدنه بیرونی سایوز تم.اس-۹ به یك راهپیمایی فضایی دست خواهند زد.
بر مبنای گفته منابع نزدیك به صنعت موشكی و فضایی روسیه گرچه این برنامه توسط روسكاسموس تعیین شده اما تصمیم گیری نهایی و تایید آن بر عهده كمیسیون اضطراری در ۳۰ اكتبر خواهد بود. پیشتر ولادیمیر اوستیمنكو نماینده روسكاسموس گفته بود كه كه تاریخ پرتاب بعدی تنها بعد از اتمام كار كمیسیون برای بررسی حادثه پیش آمده برای موشك اف-گ اعلام می گردد و همه چیز بستگی به تصمیم كمیسیون دولتی خواهد داشت.1397/07/30
12:19:37
5.0 / 5
4857
تگهای خبر: صنعت , موشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است