طراح دستگاه تهیه آب از هوا ۱ و نیم میلیون دلار جایزه گرفت

طراح دستگاه تهیه آب از هوا ۱ و نیم میلیون دلار جایزه گرفت

با فناوری: پس از دو سال رقابت فشرده دهها مخترع و دانشمند برای ابداع دستگاهی كه بتواند با كمترین هزینه از هوای اطراف آب تهیه نماید، برنده این رقابت مشخص شد.به گزارش با فناوری به نقل از نیواطلس، رقابت ایكس پرایز به منظور یافتن چاره ای پایدار و ارزان قیمت برای تامین آب مورد نیاز مردم به خصوص در كشورهای كمتر توسعه یافته شروع شده و پس از گذشت دو سال پنج طرح شركت كننده در آن به مرحله نهایی راه یافتند.
برنده نهایی این رقابت امروز اعلام شده و وی از بین ۱۰۰ گروه رقیب توانسته به این موفقیت دست یابد. در مجموع ۹۸ تیم رقیب از ۲۵ كشور در این رقابت موسوم به Water Abundance XPrize شركت داشتند. دستگاه تولیدی گروه برنده می تواند ۲۰۰۰ لیتر آب را به صورت روزانه از هوای اطراف استخراج كند.

تامین انرژی این دستگاه از منابع تجدیدپذیر بوده و هزینه تامین آب به این شیوه هم از دو سنت به ازای هر لیتر فراتر نمی رود. گروه برنده در این رقابت Skysource/Skywater Alliance نام دارد كه از لس آنجلس در رقابت ایكس پرایز شركت كرده و با جذب رطوبت هوا آنرا متراكم كرده و پس از گذراندن از فیلتر آب پاكیزه را در اختیار افراد قرار می دهد.
میزان آب تولید شده توسط دستگاه اختراع شده بسته به میزان رطوبت هوا از ۱۱۳ لیتر در روز تا ۱۱۳۵ لیتر در روز در نوسان است.
رتبه دوم این رقابت به گروه JMCC WING از هاوایی رسید كه از یك سیستم مبتنی بر انرژی باد برای مكش هوا و فشرده سازی آن استفاده می كردند.

1397/07/29
13:35:07
5.0 / 5
4960
تگهای خبر: ابداع , تولید , شركت , فیلتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است