مصرف مكمل ویتامین D تقریبا بی اثر است

زیر آفتاب باید رفت!

زیر آفتاب باید رفت!

با فناوری: به قول محققان، مكمل های ویتامین D برای افرادی كه دارای كمبود این ویتامین نیستند، هیچ منفعت خاصی ندارد. آنها در بررسی های خود دریافتند كه مكمل ها سبب بهبود سلامت استخوان و جلوگیری از شكستگی نمی شوند و جای جذب این ویتامین با استفاده از نور خورشید را نمی گیرند.به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، پژوهشگران دانشگاه "اوكلند"(Auckland) اثرات "ویتامین آفتاب" را بررسی كردند و دریافتند مكمل های ویتامین D سبب بهبود سلامت استخوان نمی شوند.

آیا مصرف مكمل ویتامین D لازم است؟

ویتامین D مسئول تنظیم كلسیم و فسفات در بدن است كه سبب تحكیم استخوان ها و دندان ها می شوند. همینطور به جلوگیری از آنفلوآنزا كمك می نماید و بر مبنای تحقیقات قبلی مانع از بروز انواع خاصی از سرطان هم می گردد.

بهترین راه برای به دست آوردن طبیعی مقدار بالایی از ویتامین D مورد نیاز بدن برای حفظ سلامتی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. همینطور می تواند در غذاهای خاص مانند ماهی، تخم مرغ و شیر یافت شود.

با این حال، همه به خصوص در ماه های فصل پاییز و زمستان كه نور خورشید كم است، مقدار سفارش شده روزانه ویتامین D مورد نیاز بدن خویش را مصرف نمی كنند.

توصیه عمومی این است كه مكمل ها را به منظور جلوگیری از تضعیف استخوان، درد استخوان و ضعف عضلات مصرف نماییم. بعضی افراد همینطور مكمل های ویتامین D را برای جلوگیری از بیماری های استخوان نظیر پوكی استخوان مصرف می كنند.

خرید و مصرف مكمل های ویتامین D به نظر خیلی از افراد، اتلاف وقت و پول است. یك مطالعه جدید، در مجموع 81 آزمایش موجود در مورد مكمل های ویتامین D و سلامت استخوان را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد كه نشان داده شد مصرف این مكمل برای افرادی كه كمبود ویتامین D ندارند، هیچ مزایایی نخواهد داشت.

محققان دریافتند این مكمل ها حتی در هنگام مصرف دوزهای بالا یا دوز كم، نمی توانند از شكستگی و تضعیف استخوان جلوگیری نمایند. آنها همینطور تایید كردند كه مكمل ها بر تراكم استخوان فرد تاثیر قابل توجهی ندارد.

آنها از مقامات سلامت عمومی خواستند تا در سفارش فعلی خود در خصوص استفاده از مكمل ها به جای قرار گرفتن در معرض نور خورشید تجدید نظر كنند.

"مارك بولند" از دانشگاه اوكلند و نویسنده اصلی این مطالعه اظهار داشت: دستورالعمل های بالینی باید تغییر یابند تا منعكس كننده یافته های جدید ما باشد.

دستورالعمل های فعلی سازمان ملی سلامت آمریكا می گوید كه كودكان زیر 12 ماه نیاز به 400 واحد ویتامین D در هر روز دارند و به هر فرد دیگر تا سن 70 سالگی، 600 واحد برای حفظ سلامتی استخوان و متابولیسم كلسیم سفارش می گردد.

همچنین گفته می گردد كه افراد مسن(70 سال به بالا) نیاز به مصرف روزانه 800 واحد ویتامین D دارند.

یافته های محققان در مجله The Lancet انتشار یافته است.
1397/07/16
21:58:00
5.0 / 5
4537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است