در سفر معاون علمی ؛

۱۵ تفاهم نامه همكاری علمی بین ایران، كنیا و اوگاندا منعقد شد

۱۵ تفاهم نامه همكاری علمی بین ایران، كنیا و اوگاندا منعقد شد

با فناوری: در سفر معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به شرق افریقا انعقاد ۱۵ تفاهم نامه همكاری بین ایران، كنیا و اوگاندا محقق شد.به گزارش با فناوری به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری در راس هیأتی تجاری و فناور، متشكل از ۷۰ نفر از مدیران ۴۵ شركت دانش بنیان و فناور و نمایندگانی از وزارت امور خارجه، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، مركز همكاری های تحول و پیشرفت و سازمان توسعه تجارت، دهم مهرماه سال جاری به دو كشور كنیا و اوگاندا در شرق آفریقا سفر كرد.
در سفر به كشور اوگاندا بعنوان نخستین مقصد سفر، معاون علمی با موسیوینی رئیس جمهور اوگاندا، تاموسیگی وزیر علوم، فناوری و نوآوری و وریخه میكائیل وزیر صنعت، تجارت و تعاون این كشور به صورت جداگانه دیدار و گفت و گو كرد.
ستاری در این دیدارها ضمن ابلاغ سلام حسن روحانی رئیس جمهور ایران به رئیس جمهور اوگاندا، بر وجود نیروی انسانی متخصص در ایران و فاصله گرفتن ایران از اقتصاد نفتی و توسعه اقتصاد غیرنفتی بخصوص در بخش دانش بنیان تاكید كرد.
در ادامه این دیدار، رئیس جمهور اوگاندا ضمن استقبال از توسعه همكاری های بین دو كشور به تأثیرگذاری ایران در منطقه در بخش فناوری، اشاره نمود.
در این سفر، همینطور نشست تجاری و فناوری میان شركت های فناور ایرانی و ۷۰ شركت متناظر از كشور اوگاندا برگزار گردید كه متعاقب آن بین شركتهای ایرانی و اوگاندایی چهار یادداشت تفاهم در زمینه «صادرات داروهای پیشرفته انسانی»، «خدمات گردشگری سلامت» و همینطور «راه اندازی پارك فناوری كشاورزی با شركتهای اوگاندایی» به امضاء رسید.
مقصد بعدی معاون علمی و فناوری در سفر به شرق آفریقا، كشور كنیا بود كه در این كشور هم ستاری با آمینا محمد وزیر آموزش، علوم و فناوری، مونیا وزیر صنعت و تجارت و همینطور كیتر وزیر انرژی كشور كنیا دیدار و گفت و گو داشت.
در این دیدارها، ستاری به تسهیل زمینه حضور شركت های فناور ایرانی برای توسعه همكاری های ایران با شركتهای كنیایی توسط دولت ایران اشاره نمود. طرف های كنیایی هم ضمن اذعان به وجود فناوریهای پیشرفته در ایران، به ایجاد زمینه ورود این فناوری ها و تأمین اعتبار لازم به كنیا تاكید داشتند.
دومین نشست تجاری هم در كنیا و با حضور شركتهای فناور ایرانی و ۱۷۰ شركت كنیایی برگزار گردید كه در این نشست ها، ذیل ۱۱ یادداشت تفاهم و موافقت نامه بین شركتهای ایرانی و كنیایی، مقرر شد كه مواردی چون «انتقال فناوری تولید كودهای شیمیایی به كنیا»، «ایجاد خط تولید واكسنهای دامی»، «ایجاد خط تولید داروهای گیاهی»، «انجام مطالعات مشترك در زمینه سنجش ماهواره ای پراكندگی بیمارهای دامی و انسانی» و «همكاری در زمینه تولید كیف پول الكترونیكی در بستر شبكه های اجتماعی» بین دو كشور اجرایی شود.

1397/07/15
19:47:16
5.0 / 5
4725
تگهای خبر: آموزش , تحقیقات , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است