BAE سیستم به دنبال كابین پوشیدنی است

كنترل جت های جنگی با نگاه و اشاره خلبان

كنترل جت های جنگی با نگاه و اشاره خلبان

با فناوری: شركت ˮبی.اِی ای سیستمزˮ(BAE Systems) به دنبال ساخت یك ˮكابین خلبانی پوشیدنیˮ برای جت های جنگی است كه فرآیند پرواز را آسان تر می كند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، شركت "BAE Systems" كه در حوزه تجهیزات هواپیمایی فعالیت می كند، به دنبال اینست كه كابین جت های جنگی را با جایگزینی سیستم های واقعیت مجازی به جای ابزارها و كنترلگرهای متعارف به مكان راحت تری تبدیل كند.
در ساخت این كابین، ابزارهای كنترلی پیچیده با یك "سیستم واقعیت مجازی"(virtual reality system) جایگزین می شوند.
این "كابین پوشیدنی"(wearable cockpit) از فناوری "هوش مصنوعی" و "ردیابی چشمی" استفاده می نماید تا این امكان را برای خلبانان فراهم آورد كه به راحتی و توسط "نگاه كردن" و "حركات اشاره"، هواپیما را به حركت و كنترل خود درآورند.
چشم انداز طرح به این نحو است كه به جای استفاده از صفحات نمایشگر، دكمه ها و دسته های كنترلی پیچیده، نسل ششم جنگنده ها توسط تعداد كمتری از ابزارهای بازخوانی كنترل شوند.
زمانی كه خلبان كلاه ایمنی خویش را به سر گذاشته و جت را روشن كرد، پنل ها، سقف جت و حتی خود شخص خلبان با ابزارهای بازخوانی و كنترلی هماهنگ می شوند تا اطلاعات ضروری و پاسخ های لازم را به بهترین نحو ممكن عرضه كنند. این كابین همانند نمایشگر یك گوشی هوشمند به راحتی هرچه تمام تر قابل تنظیم مجدد است.
"جین پیج"( Jean Page) مدیر فناوری این شركت اظهار داشت: ما در كانسپت های آینده خود به دنبال چیزی هستیم كه " كابین پوشیدنی" نامیده می گردد.
وی اظهار كرد، در این كابین خیلی از ابزار حذف و با یك نمایشگر مجازی جایگزین خواهند شد.
"جین پیج" ادامه داد، ما باید در ابتدا ابزار كنترلی اساسی و ضروری خلبان را مشخص نماییم و سپس كنترل آن ها را به روشی آسان تر تبدیل نماییم.
گفتنی است، ردیابی چشمی امكان مشاهده دقیق را برای خلبان فراهم می آورد.
وی می تواند تنها با اشاره انگشتانش دكمه های داخل كابین را فشار دهد.
این كابین حتی می تواند به مهندسان پرواز اجازه دهد كه با كیفیت بالاتری كار كنند.1397/07/02
14:21:53
5.0 / 5
5298
تگهای خبر: شركت , فناوری , كیفیت , گوشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است