در هندوستان ؛

یك حشره ماهی خوار دانشمندان را شگفت زده كرد

یك حشره ماهی خوار دانشمندان را شگفت زده كرد

با فناوری: یك حشره كه به دلیل رفتارهای عجیب و غریبش شهرت دارد اخیرا یك رفتار جالب دیگر از خود نشان داده است.به گزارش با فناوری به نقل از نیواطلس، ماده غذایی اصلی آخوندك ها انواع حشرات است، ولی دانشمندان ایتالیایی برای نخستین بار در هند موفق به مشاهده آخوندك هایی شده اند كه ماهی هم می خورند.
نام علمی آخوندكی كه چنین رفتاری در وی مشاهده شده Hierodula tenuidentata است. این آخوندك مذكر بوده و طول بدن وی در حدود ۵.۶ سانتیمتر بوده است. محققان Hierodula tenuidentata ماهی خوار را در منطقه كارناتاكای هند شناسایی كرده اند.
این ماهی خوار طی مدت پنج روز به صورت مداوم به بركه ای سر زده و با نشستن بر روی نیلوفرهای آبی و با استفاده از دستان بلندش موفق به شكار ماهی های كوچك شده است. آخوندك یادشده هر روز دو ماهی آبنوس را شكار كرده و خورده است. وی در عرض پنج روز در مجموع نه ماهی را صید و میل كرده است.

مشهور است كه آخوندك ها قادر به شكار برخی انواع پرندگان، مارمولك ها، قورباغه ها، گوزن ها، موش ها، مارها و لاك پشت های كوچك هم هستند. اما هنوز شواهد كافی در مورد شكار بعضی از این حیوانات توسط آخوندك ها وجود ندارد.

1397/06/31
12:41:27
5.0 / 5
4502
تگهای خبر: محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است