با كمك موشك فالكون 9

یك ستاره مصنوعی به آسمان فرستاده می شود!

یك ستاره مصنوعی به آسمان فرستاده می شود!

با فناوری: یك هنرمند آمریكایی می خواهد یك سازه الماس شكل بزرگ را به همراه یك بادكنك فوق العاده بازتابنده بعنوان یك ستاره مصنوعی سوار بر موشك اسپیس ایكس به فضا بفرستد.به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، یك هنرمند آمریكایی می خواهد یك ستاره مصنوعی را با استفاده از یك موشك متعلق به شركت اسپیس ایكس به فضا بفرستد و به نظر می آید ستاره شناسان از این اتفاق خوشحال نیستند.

"تره ور پالن"(Trevor Paglen) یك سازه الماس شكل 33 متری تولید كرده است كه می خواهد آن را به مدار زمین بفرستد.

هزینه ساخت این سازه به صورت یك كمپین جمعی فراهم گردید. پالن می خواهد این اثر هنری را بعنوان یك "ماهواره موقت" به فضا ارسال نماید.

76 هزار دلار به منظور پیشبرد این پروژه با كمك هایی از موزه هنر نوادا و شركت های هوافضا جمع شد. انتظار می رود هزینه كلی این پروژه حدود 1.3 میلیون دلار باشد.

سطح براق این سازه، اشعه خورشید را به سمت زمین بازتاب می دهد و با چشم غیر مسلح قابل مشاهده می باشد.این سازه الماس شكل با پوشش پلی اتیلن روی تیتانیوم دی اكسید تولید شده است.

پس از رسیدن این سازه به مقصد، گاز كربن دی اكسید، آن را باد می كند. پالن هنوز از جانب كمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده اجازه این را كه ماهواره خویش را سوار بر یك موشك فالكون 9 كند، را دریافت نكرده است اما مقرر است این پروژه طی دو ماه آینده راه اندازی شود.

برخی از ستاره شناسان و روزنامه نگاران می گویند این بالن موفق به قرارگیری در مدارزمین نمی گردد. منتقدان پروژه به علت اینكه آن را یك زباله بزرگ فضایی و مسبب تولید آلودگی نوری می دانند، از اجرای این پروژه خشمگین هستند. بازتاب این سازه امكان دارد برای مشاهدات علمی مشكل ساز باشد.

"جاناتان مك داول" فیزیكدان مركز فیزیك هاروارد-اسمیتسونیان می گوید: این كار برای رصدهای علمی معادل آن است كه یك بیلبورد تبلیغاتی نئونی را درست در خارج از پنجره اتاق خواب شما قرار دهند. این پروژه باعث بحث در مورد وضع قوانین درباره این شده اند كه به چه چیزهایی اجازه داده شوند به فضا فرستاده شوند و در آنجا بمانند.

به عنوان مثال چند ماه پیش، الون ماسك، مدیر عامل شركت اسپیس ایكس خودروی شخصی خویش را راهی مریخ كرده است.

پالن در انتقاد از این اظهار نظرات، پاسخ داد و اظهار داشت: خیلی بعید است كه این بازتابنده بتواند میدان دید یك تلسكوپ را مختل كند و در نتیجه رصدهای تلسكوپ ها را خراب كند.

وی همینطور ابراز تعجب كرد كه چرا مردم این قدر نگران پروژه او هستند، در حالیكه صدها ماهواره هر روزه در حال راه اندازی هستند.
1397/06/15
12:30:45
5.0 / 5
4978
تگهای خبر: تبلیغات , تلسكوپ , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است