رئیس سازمان فضایی روسیه:

اشتباه انسانی دلیل سوراخ شدن ماژول ایستگاه فضایی بود

اشتباه انسانی دلیل سوراخ شدن ماژول ایستگاه فضایی بود

با فناوری: رئیس سازمان فضایی روسیه اعلام نموده تولید سوراخ در یكی از ماژول های ایستگاه فضایی بین المللی در نتیجه یك اشتباه انسانی بوده است.به گزارش با فناوری به نقل از اسپیس فلایت اینسایدر، هفته گذشته سوراخی در بدنه ماژول متعلق به روسیه در ایستگاه فضایی بین المللی خبر ساز شد. یكی از فضانوردان مجبور شد برای توقف موقف این نشت انگشت خویش را روی سوراخ بگذارد.
حال آنكه دیمیری روگوزین مدیر Roscosmos به رسانه های روسی اعلام نموده این نشتی به علت اشتباه انسانی به وجود آمده است. شیوه رفع این مشكل نشان دهنده فقدان نظارت كافی سازمان فضایی روسیه است.
این سوراخ به صورت موقت با نوار Kapton پوشیده شد كه سرعت نشت فشار را كند كرد و بعد از آن با یك ماده روزن گیر پوشانده شد كه از اپوكسی تولید شده بود.
هرچند این مشكل در ایستگاه فضایی بین اللمی حل شد، اما كمیته ای در زمین برای تحقیق در این باره تشكیل شد. برخی كارشناسان تخمین می زدند این سوراخ در نتیجه برخورد یك شهاب سنگ كوچك به وجود آمده باشد. اما روگوزین خلاف این مورد را به رسانه ها اعلام نموده است.
او در این باره اظهار داشت: ما مشغول بررسی تمام نظریه ها هستیم. نظریه برخورد شهاب سنگ رد شده چونكه بدنه این كشتی فضایی از داخل دچار مشكل شده است. اما هنوز به صورت دقیق نمی توان در این باره اظهار نظر كرد.
به گفته او به نظر می آید این سوراخ به علت لغزش دست یك كارگر بوجود آمده و در نتیجه یك اشتباه تكنولوژیكی یك متخصص بوده است.
وی در این باره اضافه كرد: این مشكل توسط انسان بوجود آمده و نشانه هایی از یك مته وجود دارد كه روی سطح لغزیده است. ما هیچ نظریه ای را رد نمی نماییم.

1397/06/13
13:54:08
5.0 / 5
4875
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است