پژوهشگران ژاپنی ابداع كردند

كوله پشتی رباتیكبعلاوهفیلم

كوله پشتی رباتیكبعلاوهفیلم

با فناوری: پژوهشگران ژاپنی، سیستم رباتیكی ابداع نموده اند كه مانند یك كوله پشتی روی شانه های كاربر سوار می گردد و قابل كنترل از طریق دور توسط یك شخص دیگر است.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از تك اكسپلور، پژوهشگران "دانشگاه توكیو"(UTokyo) و "دانشگاه كیئو"(Keio) ژاپن، سیستم رباتیك جدیدی ابداع نموده اند كه شامل دو دست رباتیك است و به انجام دادن بهتر كارها كمك می نماید.
این سیستم پوشیدنی موسوم به "فیوژن"(Fusion)، قابل كنترل از طریق دور است و به شكلی عمل می كند كه گویی یك شخص در بدن شخص دیگری قرار دارد. باآنكه امكان دارد این مورد تاحدودی علمی-تخیلی به نظر برسد اما تمركز اصلی این پروژه، بر انتقال حركات دست از شخصی به شخص دیگر با استفاده از بازوهای رباتیك است و در نتیجه چنین موضوعی امكان پذیر می گردد.
پژوهشگران در ابداع این سیستم، از یك دوربین استریو، بازوهای رباتیك، دست های قابل نصب و سنسور بازخورد نیرو استفاده كردند و این اجزا را به همراه باتری در یك كوله پشتی قرار دادند.


"مدیس كاباش"(Madis Kabash)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: این ربات، به دو دوربین چشم مانند مجهز است كه محیط اطراف را از بالای شانه كاربر بررسی می كنند و همینطور در آن، دو دست تعبیه شده كه با یك اهرمك، قابل كنترل هستند. اهرمك كه لرزش آن، به وسیله سنسورهای بازخورد نیرو صورت می گیرد، برای كنترل از طریق دور ساده تر این سیستم طراحی شده است. كاربر می تواند با متصل كردن مچ بندهای سیستم به دست هایش، كنترل كامل بازوهایش را به ربات بسپارد اما برای چنین كاری، باید اطمینان لازم وجود داشته باشد.
"ریما سابینااف"(Rima Sabina Aouf)، از پژوهشگران این پروژه در این باره اظهار داشت: "یامن سارایجی"(Yamen Saraiji)، دانشجوی مقطع دكتری دانشگاه كیئو، یك ربات پوشیدنی مجهز به دو بازو طراحی نموده است كه كمكی برای بدن انسان به حساب می آید. فیوژن، مانند یك كوله پشتی مورد استفاده قرار می گیرد و بازوهای آن قابل كنترل از طریق دور است.
از آنجائیكه این سیستم می تواند توانایی انسان را افزایش دهد، كمك بزرگی برای افراد مبتلا به محدودیت های فیزیكی به حساب می آید.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آن را از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1397/06/11
13:01:37
5.0 / 5
4427
تگهای خبر: ابداع , باتری , پژوهش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است