برای مقابله با نزدیك بینی؛

محدود كردن بازی های كامپیوتری برای سلامت كودكان چینی

محدود كردن بازی های كامپیوتری برای سلامت كودكان چینی

با فناوری: دولت چین تصمیم دارد برای مقابله با رشد نزدیك بینی میان كودكان، تعداد بازی های آنلاین و مدت زمان استفاده از آنها را محدود كند.به گزارش با فناوری به نقل از دیلی میل، دولت چین تصمیم دارد برای مقابله با كاهش دید كودكان، با بازی های كامپیوتری مقابله كند.
طبق اطلاعیه ای كه در وب سایت وزارت آموزش و پرورش این كشور انتشار یافته است، قانونگذاران چینی تصمیم دارند تعداد بازی های آنلاین و مدت زمان بازی را محدود كنند و علاوه بر آن سیستم اعمال محدودیت سنی در صنعت بازی های كامپیوتری اعمال كنند.
مقامات قانون جدید را راهی برای مقابله با كاهش قدرت بینایی میان كودكان اعلام نموده اند. این درحالی است كه شی جینپینگ رئیس جمهور چین در یك سخنرانی خواستار توجه ملی به سلامت بینایی شد.
البته بعد از ابراز نگرانی مقامات چین درباره اعتیاد به بازی های كامپیوتری و محتوای خشن آنها، این اقدام نشانگر برنامه ای وسیع تر برای كنترل شیوع فرهنگ بازی های كامپیوتری در این كشور است.
از سوی دیگر بیانیه وزارت آموزش و پرورش چین، در ۷ وزارتخانه دیگر هم انتشار یافته است. این وزارتخانه ها اعلام نموده اند قوانین جدید را اجرا و تعداد بازی های آنلاین را كنترل می كنند. همینطور عرضه بازی های كامپیوتری جدید محدود می گردد. البته هیچ بازه زمانی برای آغاز اجرای طرح اعلام نشده است.
این در حالی است كه مطالعات رسمی دولت چین و گزارش های مختلف رسانه ها نسبت به افزایش نرخ نزدیك بینی میان كودكان اخطار داده اند. مدت زمان طولانی استفاده از دستگاه های الكترونیكی و تكالیف سختگیرانه آموزشی دلایل این امر عنوان شده اند.

1397/06/10
15:35:56
5.0 / 5
4769
تگهای خبر: بازی , سایت , صنعت , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است