همكاری اوبر و دانشگاه تگزاس در ساخت تاكسی پرنده

همكاری اوبر و دانشگاه تگزاس در ساخت تاكسی پرنده

با فناوری: شركت ˮاوبرˮ و ˮدانشگاه تگزاسˮ، برای ساخت تاكسی های پرنده این شركت، با یكدیگر همكاری می كنند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شركت "اوبر"(Uber) می خواهد با همكاری "دانشگاه تگزاس در آستن" (UT)، ایده تاكسی های پرنده را به حقیقت تبدیل كند.
این شركت، با "آزمایشگاه پژوهش ارتش آمریكا"(ARL) هم در ارتباط با ابداع فناوری روتور برای وسایل نقلیه همكاری می كند. اوبر در نظر دارد آزمایش تاكسی های "اوبرایر" (UberAIR) را تا سال 2020 آغاز كند و تا سال 2023، سرویس تجاری خویش را در شهرهای دالاس فورت وورث و لس آنجلس آمریكا و همینطور در دوبی داشته باشد.
اوبر، خصوصیت هایی برای تاكسی های پرنده در نظر گرفته است؛ همچون اینكه این وسایل نقلیه می توانند تا چهار سرنشین را در خود جای دهند. مسافت سفر با این تاكسی ها كه قابلیت پرواز و فرود عمودی دارند، بین 150 تا 200 مایل در ساعت و 60 مایل بعد از هر شارژ تخمین زده شده است. میزان ارتفاع هم بین 1000 تا دو هزار پا خواهد بود. اوبر، این خصوصیت ها را با همراهی ناسا و چندین شركت هوافضا طراحی نموده است.


برای رسیدن به این معیارها، مقرر است یك گروه پژوهشی از دانشكده مهندسی دانشگاه تگزاس در آستن، كارآیی و سطح صدای سیستم جدیدی از روتورهای دوگانه را كه در قسمت بالای یكدیگر قرار می گیرند و در جهت مشابهی می چرخند، بررسی كند.
پژوهشگران امیدوارند در آزمایش های ابتدایی، كارآیی بیشتر این سیستم مشخص شود و در جستجوی راهی برای عملكرد بهتر این سیستم در تاكسی های پرنده اوبر هستند.
این گزارش، در مجله " Austin Business Journal" به چاپ رسید.1397/05/19
22:48:22
5.0 / 5
4887
تگهای خبر: آزمایش , پژوهش , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است