هشدار دبیر كانون موسسات اعزام ؛

متقاضیان تحصیل در خارج مراقب سودجویی موسسات غیرمجاز باشند

متقاضیان تحصیل در خارج مراقب سودجویی موسسات غیرمجاز باشند

با فناوری: دبیر كل كانون موسسات اعزام دانشجوی ایران اظهار داشت: متقاضیان تحصیل در خارج از كشور مراقب سودجویی افراد، موسسات و شركت های غیر مجاز اعزام دانشجو باشند.سعید سمیعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تلاطم نرخ ارز در روزها و هفته های اخیر اظهار داشت: بعد از اعلام نتایج كنكور سراسری در این فصل بیشترین تقاضا برای اعزام به خارج از جانب متقاضیان تحصیل در خارج از كشور به موسسات و شركت های خدمات اعزام دانشجو عرضه می گردد.
وی افزود: در این فضا، موسسات و شركت های دارای مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری كه لیست به روز شده آنها در وب سایت سازمان امور دانشجویان و همینطور سایت كانون موسسات هر ماه در اختیار عموم قرار دارد، مبادرت به عرضه خدمات مصوب به متقاضیان تحصیل در خارج از كشور با نرخ حق الزحمه های تعریف شده می كنند.
دبیر كل كانون موسسات اعزام دانشجوی ایران اضافه كرد: اما با افزایش نرخ ارز و تولید جذابیت برای موسسات و شركت های غیر مجاز، فعالیت این موسسات در این برهه پررنگ تر از قبل شده است كه این می تواند زنگ خطر را برای علاقمندان به تحصیل در خارج از كشور به صدا درآورد.
وی تصریح كرد: علاقمندان و خانواده ها برای جلوگیری از بروز مشكلات عدیده مالی، حقوقی و تحصیلی فرایند اعزام خویش را با استفاده از موسسات و شركت های دارای مجوز رسمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری دنبال كنند تا در دام موسساتی كه به صورت غیر مجاز در این حوزه فعالیت می نمایند و هیچگونه نظارتی بر روی آنها صورت نمی گیرد، گرفتار نشوند.
وی یادآورشد: هر ماه لیست نهایی موسسات و شركت های دارای مجوز رسمی در سایت كانون موسسات و شركت های خدمات اعزام دانشجو به نشانی www.ssri.ir برای اطلاع دانشجویان و خانواده ها منتشر می گردد كه سفارش می گردد برای عقد قرارداد و دریافت پذیرش تحصیلی با استفاده از این موسسات اقدام صورت گیرد.
دبیر كل كانون موسسات اعزام دانشجوی ایران، بیشترین شكایات دانشجویان و خانواده ها را از موسسات و شركت های غیر مجاز، دریافت مبالغ غیر معقول و كلان، عدم انجام تعهدات توافق شده، دریافت پذیرش در دانشگاه های غیر مجازی كه مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت نیستند، عدم دریافت ویزای دانشجویی و سرگردان كردن دانشجویان در كشور مقصد بعد از اعزام برشمرد.
وی افزود: در صورتیكه دانشجویان از عملكرد موسسات و شركت های دارای مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گله و شكایتی دارند می توانند شكایت خویش را به صورت مكتوب به سازمان امور دانشجویان و یا دبیرخانه كانون موسسات عرضه كنند تا مورد بررسی هیات رسیدگی به شكایات قرار گیرد.

1397/05/10
14:32:51
5.0 / 5
5053
تگهای خبر: تحقیقات , خدمات , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است