یك شركت دانش بنیان محقق كرد؛

صادرات نانوداروی درمان سرطان به تركیه و سوریه

صادرات نانوداروی درمان سرطان به تركیه و سوریه

با فناوری: یك شركت دانش بنیان ایرانی موفق به تولید نانوداروی درمان سرطان شده كه این نانودارو را به كشورهای تركیه و سوریه صادر كرده است.دكتر نوید گودرزی مدیر عامل یك شركت دانش بنیان تولید كننده دارو در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: در این شركت موفق شدیم داروی درمان سرطان را كه تابحال جزء اقلام وارداتی كشور محسوب می شده را به تولید برسانیم.
وی با اشاره به اینكه «پاكلی تاكسل» دارویی است كه آن را با فناوری نانو برای درمان سرطان به تولید رسانده ایم، اظهار داشت: كار تحقیق و توسعه این دارو ۵ سال طول كشیده است.
مدیر این شركت دانش بنیان با اشاره به انواع سرطان هایی كه با این دارو درمان می شوند، اظهار داشت: از این دارو می توان برای درمان سرطان های پانكراس، لوزالمعده، پستان، ریه، معده و تخمدان بهره برد.
وی تصریح كرد: این دارو بر پایه تكنولوژی موسوم به نانوذرات پیوند به آلبومین توسعه یافته است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران اظهار داشت: فرمولاسیون و تهیه نانوداروها در قالب نانوذرات آلبومین كمك می نماید تا نیازی به استفاده از مواد جانبی ناسازگار با بدن كه منجر به بروز بخشی از عوارض جانبی داروها می شوند، نباشد.
گودرزی با اشاره به تدوین اهداف مركز تحقیقات نانوفناوری دانشگاه علوم پزشكی تهران مطابق برنامه راهبردی پنج ساله اظهار داشت: انجام تحقیقات پایه و كاربردی در زمینه نانوفناوری در پزشكی برپایه نیاز كشور و نیازهای جامعه پزشكی، فراهم كردن زیرساخت سخت افزاری و نرم افزاری در جهت تولید محصولات نانوفناوری در پزشكی بخشی از این برنامه ها است.
وی خاطرنشان كرد: تاسیس شركت های دانش بنیان با محور دانش تخصصی توسعه یافته از اهداف مركز است كه تولید دارو شامل این هدف می گردد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران با اشاره به صادرات داروی درمانی سرطان این شركت دانش بنیان اضافه كرد: ما موفق شدیم این داروی درمانی سرطان را به كشورهای تركیه و سوریه صادر نماییم.
گودرزی با اشاره به مزیت این دارو نسبت به نمونه های خارجی اظهار داشت: قیمت این دارو بسیار بالاست و جز اقلام وارداتی ما به حساب می آید و از امریكا وارد كشور می شد.
وی با اشاره به اینكه ما توانایی تامین نیاز كشور به این دارو را داریم، اظهار داشت: البته در این شركت درصدد هستیم داروهایی را در زمینه سرطان و ترك اعتیاد به تولید برسانیم كه ان شاالله امسال و سال آینده وارد بازار خواهند شد.

1397/05/01
13:15:34
5.0 / 5
4856
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است