والت دیزنی ربات پرنده می سازدبعلاوهفیلم

والت دیزنی ربات پرنده می سازدبعلاوهفیلم

با فناوری: مهندسان شركت ˮدیزنیˮ در حال طراحی یك ربات انسان نما هستند كه می تواند پرواز كند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از ورج، شركت "والت دیزنی"(Walt Disney) موفق شده است پیشرفت هایی در زمینه انیماترونیك به دست آورد. در پارك ها و تفریحگاه هایی كه با طراحی دیزنی تولید شده اند، ربات هایی وجود دارند كه شبیه به موجودات زنده هستند.
اما مهندسان دیزنی، این دفعه تلاش دارند خیلی از محدودیت ها را حذف كنند. آنها در حال ساخت یك ربات انسان نما هستند كه می توان از آن در نمایش های هوایی استفاده نمود. این ربات، ظاهری شبیه به یك انسان عادی دارد و هدف از ساخت آن، سرگرم كردن بازدیدكنندگان پارك های تفریحی دیزنی است.
"مورگان پوپ"(Morgan Pope)، از دانشمندان پژوهشی این پروژه، در مصاحبه ای اظهار داشت: این ربات، نه كاملا واقعی و نه به صورت واضح مصنوعی است.
پرش های این ربات، با استفاده از یك هدایت گر لیزری، چند شتاب سنج های داخلی و چند چرخش نما صورت می گیرد. همچنین، ربات به حسگرهایی مجهز است كه توانایی كنترل گردش و تغییر مركز جرم را برای آن فراهم می كنند و به این ترتیب، ربات می تواند موقعیت های پرش و فرود خود در حین حركت در هوا را تنظیم و كنترل كند.
این ربات برای نشان دادن طبیعت فیزیكی شخصیت های دنیای دیزنی، كاربرد بسیاری دارد و می توان از آن در پروژه های تفریحی یا سینمایی بهره برد.
زمان رونمایی عمومی این ربات، هنوز مشخص نشده است.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آن را از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1397/04/10
14:05:40
5.0 / 5
5130
تگهای خبر: ربات , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است