با این ربات صاف بایستید

با این ربات صاف بایستید

به گزارش با فناوری یك شركت كره ای، رباتی ابداع كرده است كه حالت قرار گرفتن بدن كاربر را بررسی و صاف ایستادن و نشستن را به او گوشزد می كند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از ورج، شركت كره ای "لات" (IoT) در همكاری با یك استارتاپ موسوم به "مورتینگز" (Morethings)، رباتی ابداع كرده است كه به شما كمك می نماید حالت مناسب برای ایستادن یا نشستن پشت میز كار را به دست آورید.
این ربات موسوم به "گیرو" (Giiro)، روی میز كار و مقابل كاربر قرار می گیرد تا ایستادن یا تقسیم وزن او را هنگام نشستن حس كند.


ربات گیرو كه به شخصیت انیمیشنی "مینیون" (Minion) شبیه است، در صورت قرار نگرفتن كاربر در حالت مناسب، ناراحت به نظر می آید. اگر كاربر در حالت بدی قرار گیرد، چشم ربات، علامت X را نشان داده است. اگر یكی از پاهای كاربر پشت پای دیگر پپیچد، چشم گیرو در حالت نیمه باز قرار می گیرد تا كاربر، پا را به حالت قبل بازگرداند. گیرو، 9 حالت گوناگون دارد كه در صورت عدم رعایت جهت و زاویه مناسب پا، نمایش داده می شوند.


اپلیكیشن به كار رفته در گیرو، حالت قرار گرفتن كاربر را بررسی می كند و بازخوردی همچون اشاره كردن به پا را عرضه می دهد. از آنجائیكه گیرو به بلوتوث مجهز است، قابلیت اتصال به ابزارهای هوشمند خانگی و پخش موسیقی را هم دارد.
اولین نمونه های ربات گیرو، در دسامبر سال جاری و مدلهای بیشتر آن در مارس سال 2019 عرضه خواهند شد.


 

1397/04/08
13:25:39
5.0 / 5
4899
تگهای خبر: ابداع , كاربر , ربات , استارتاپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است