هوش مصنوعی حل كردن مكعب روبیك را یاد گرفت

هوش مصنوعی حل كردن مكعب روبیك را یاد گرفت

با فناوری: حل كردن مكعب روبیك در زمانی كم یكی از پرچالش ترین كارهایی است كه انجام آن به تمركز بالا و دقت فراوان نیاز دارد.به گزارش با فناوری به نقل از دیجیتال ترندز، بهترین ركورد حل كردن این مكعب به ۴.۲۲ ثانیه می رسد. اما به نظر می آید هوش مصنوعی بتواند با عنایت به قابلیت های منحصر به فرد خود این ركورد را هم بشكند.
البته به نظر نمی رسد طراحی الگوریتم هوش مصنوعی برای حل كردن مكعب روبیك كار دشواری باشد، اما مهم این است كه این الگوریتم در كوتاه ترین مدت قادر به این كار باشد.
گروهی از پژوهشگران دانشگاه كالیفرنیا به سرپرستی استفان مك آلن موفق به ابداع الگوریتمی شده اند كه به ماشین ها و سیستم های كامپیوتری امكان می دهد بدون دخالت و كمك انسان مكعب روبیك را حل كنند.
در حال حاضر الگوریتم مذكور می تواند در حداكثر ۳۰ حركت این كار را انجام دهد و ازاین رو توانمندی الگوریتم یادشده بیشتر از اكثریت انسان هایی است كه به این بازی فكری علاقه دارند.
الگوریتم یادشده با بررسی مكعب های روبیك حل شده كار خویش را آغاز می كند و سپس سیر حركات انجام شده را از آخر به ابتدا بررسی می كند تا دریابد آیا راه های میان بری برای حل مكعب مذكور وجود داشته یا خیر. محققان در تلاش هستند تعداد حركت های مورد نیاز برای حل این مكعب را باز هم كاهش دهند.

1397/03/29
14:49:02
5.0 / 5
4999
تگهای خبر: هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است