مربوط به ۵۵۲ میلیون سال قبل؛

قدیمی ترین فسیل ردپای یك حیوان كشف شد

قدیمی ترین فسیل ردپای یك حیوان كشف شد

با فناوری: دانشمندان در چین قدیمی ترین فسیل ردپای یك حیوان را كشف كرده اند كه به ۵۵۱ میلیون سال قبل متعلق می باشد.به گزارش با فناوری به نقل از ایندپندنت، دانشمندان در چین قدیمی ترین ردپای فسیل شده یك حیوان را كشف كرده اند.این ردپا حدود ۵۵۱ میلیون سال پیش در جنوب چین و در منطقه Yangtze Gorges بوجود آمده است.
این ردپا احیانا به ۱۰ میلیون سال پیش از انفجار كامبرین متعلق می باشد. در آن دوره حیات بندپایان و دیگر موجودات به سرعت شكوفا شد.
انفجار كامبرین رویداد فرگشتی نسبتاً كوتاهی بود كه در آغاز دوره كامبرین، نزدیك به ۵۴۲ میلیون سال پیش رخ داد. در خلال آن خیلی از شاخه های اصلی حیوانات پدید آمدند.
دانشمندان انسیستوزمین شناسی نانجیانگ همراه محققان دانشگاه ویرجینیا تك در آمریكا ردپاهای كشف شده در بخشی مملو از فسیل كنار رودخانه Yangtze را بررسی می كردند.
شوشای شائو از دانشگاه ویرجینیا تك در این باره می گوید: اگر یك حیوان ردپایی از خود به جا بگذارد، این ردپا روی سطح رسوبی فشرده می گردد. بخش های فشرده شده هم با لایه دیگر از رسوبات پوشیده می شوند.
این شیوه نگهداری با فسیل های دیگر متمایز است.
این ردپا در دو ردیف موازی بوجود آمده است. پیش از این هیچ شواهدی از حیوانات با اعضای بدن مشخص مربوط به پیش از انفجار كامبرین كشف نشده بود.
همچنین در تحقیق انتشار یافته در این خصوص، دانشمندان نوشته اند این فسیل شباهت هایی به نمونه هایی دارد كه در مناطق Dunur و Montrose اسكاتلند كشف شده اند و به ۴۱۹ تا ۳۵۸ سال قبل تعلق دارند.
البته این ردپا اطلاعات كافی برای تشخیص نوع جانور را در اختیار دانشمندان قرار نمی دهد.

1397/03/17
20:25:00
5.0 / 5
4451
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است