براساس نظریه جدید صورت گرفت؛

كشف راز تشكیل سیاره پلوتو، سیاره ای از جنس ستاره های دنباله دار!

كشف راز تشكیل سیاره پلوتو، سیاره ای از جنس ستاره های دنباله دار!

با فناوری: محققان برپایه پژوهشی جدید تخمین می زنند سیاره پلوتو از میلیاردها ستاره دنباله دار تشكیل شده است.به گزارش با فناوری به نقل از اسپیس، محققان بعد از بررسی دقیق تر Sputnik Planitia(یك یخچال یخ نیتروژنی عظیم كه قسمت چپ قلب پلوتو را تشكیل داده) نظریه جدیدی درباره سیاره پلوتو عرضه كرده اند.
كریس گلاین یكی از محققان مركز تحقیقات ساوث وست در آمریكا می گوید: ما همخوانی خاصی میان مقدار نیتروژن موجود درون یخچال و میزانی از این ماده كه تصور می گردد در زمان تشكیل پلوتو تولید شده، یافته ایم. ما تخمین می زنیم این سیاره از تراكم میلیاردها ستاره دنباله دار یا اشیای دیگر در كمربند Kuiper به وجود آمده باشد كه تركیبات شیمیایی آن شبیه شهاب سنگ ۶۷P باشد.
ماموریت سازمان فضایی اروپا به نام Rosettaبین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ میلادی دور ستاره دنباله دار ۶۷P/Churyumov-Gerasimenko مدار زد. این فضاپیما همینطور یك لندر روی این جسم آسمانی یخی فرو فرستاد كه اولین فرود نرم روی سطح یك ستاره دنباله دار سنگ بود.
به هرحال گلاین و همكارانش بعد از تحلیل اطلاعات روزتا و ماموریت New Horizons نظریه دیگری درباره شكل گیری پلوتو در سال ۲۰۱۵ عرضه كردند.
دانشمندان همینطور اشاراتی به شكل گیری این سیاره كوتوله در تحقیقات جدید خود كرده اند كه روز ۲۳ می در ژورنال Icarus منتشر گردید.
گلاین در این باره می گوید: تحقیقات ما تركیبات اصلی سازنده پلوتو را نشان داده است. این تركیبات از بلوك های ساختاری تشكیل دهنده ستاره دنباله دار به ارث رسیده اند و به علت وجود آب مایع از لحاظ شیمیایی تغییر كرده اند.
البته این دانشمندان ادعا نمی كنند كه ماهیت تشكیل دهنده پلوتو را به صورت حتم یافته اند.

1397/03/05
14:12:40
5.0 / 5
4533
تگهای خبر: پژوهش , تحقیقات , سیاره , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است