دبیر ستاد توسعه فناوری مواد خبر داد؛

سهم ایران از بازار جهانی مواد پیشرفته

سهم ایران از بازار جهانی مواد پیشرفته

با فناوری: دبیر ستاد توسعه فناوری مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی اظهار داشت: ۸ درصد از درآمد بازار جهانی مواد پیشرفته به منطقه خاورمیانه اختصاص دارد كه به صورت تقریبی ۵.۳ میلیارد دلار است.به گزارش با فناوری به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمود مهرداد شكریه درباره سهم مواد پیشرفته در اقتصاد و اشتغال جهان اظهار نمود: با عنایت به گستردگی و تنوع بخش های صنعتی كه در حوزه مواد پیشرفته فعال می باشند عرضه آمارهای مستقلی تحت عنوان اشتغال یا اقتصاد مواد پیشرفته خیلی سخت و چالش برانگیز است.
وی با اشاره به اینكه این دغدغه طی سال های اخیر بخصوص با بحث هایی كه راجع به اقتصاد دانش بنیان در دنیا مطرح شده، در حال پیگیری است، تصریح كرد: بدون تردید یكی از اركان اقتصاد دانش بنیان مواد پیشرفته است. موادی كه در آن ها سهم دانش و فناوری افزایش یافته است. ازاین رو انتظار می رود طی سال های آتی با نگاه ویژه به جایگاه مواد پیشرفته در اقتصادهای ملی، شاهد تمایز این بخش بعنوان یك سكتور مستقل با آمارهای مشخص باشیم.
دبیر ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی عنوان كرد: اما با این حال، بعضی از آمارهای بین المللی جالبی درباره اهمیت اقتصادی مواد پیشرفته و تأثیرات آن بر سایر بخش ها گزارش شده است.
وی با اشاره به اینكه گستره تعریف مواد پیشرفته یكی از محل های اختلاف است كه خود سبب تناقض در بعضی از آمارها می شود، اظهار داشت: بر مبنای گزارش یكی از سایت های معتبر تحقیقات بازار، بازار جهانی مواد پیشرفته در سال ۲۰۱۵ به میزان ۷۶.۴۲ میلیارد دلار آمریكا برآورد و پیش بینی شده است كه با نرخ رشد تركیبی سالانه ۴.۱۰ درصد، به رقم ۴۸.۱۰۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۴ میلادی افزایش یابد. بر مبنای همین گزارش ۸ درصد از درآمد بازار جهانی مواد پیشرفته به منطقه خاورمیانه اختصاص دارد كه به صورت تقریبی ۵.۳ میلیارد دلار است. عمده این بازار مربوط به ایران، تركیه و عربستان است.

1397/03/01
19:12:48
5.0 / 5
4683
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است