معاون دانشگاه خبر داد:

راه اندازی اورژانس در پردیس خوابگاهی دانشگاه تهران

راه اندازی اورژانس در پردیس خوابگاهی دانشگاه تهران

با فناوری: معاون دانشجویی دانشگاه تهران از افزایش هزار و ۲۰۰ تخت به ظرفیت خوابگاه های دانشگاه تهران در چهار سال قبل اطلاع داد و اظهار داشت: اورژانس در پردیس دانشگاه راه اندازی می گردد.به گزارش با فناوری به نقل از دانشگاه تهران، حسن به نژاد اظهار داشت: به رغم اینكه دانشگاه در حال ساخت یك مجموعه خوابگاهی جدید است اما همچنان با كمبود فضای خوابگاهی مواجه هستیم.
وی تصریح كرد: برنامه های عملی برای ارتقا سطح كمی و كیفی خوابگاه های دانشگاه تهران، از برنامه های هفته خوابگاه ها است.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران حضور خیرین را در ارتقا وضعیت خوابگاه ها از دیگر برنامه های هفته سراهای دانشجویی اعلام نمود و اضافه كرد: خوشبختانه تابحال كمك های خوبی برای تجهیز خوابگاه ها، كتابخانه ها و مراكز عمومی دانشجویی از جانب خیرین دریافت شده و خیلی از خیرین تمایل دارند برای بهبود امكانات دانشجویی اقدام نمایند.
به نژاد با اشاره به مجموعه خوابگاهی در حال ساخت در كوی دانشگاه تصریح كرد: درخواست ما از خیرین این است كه برای تكمیل و راه اندازی این مجموعه به دانشگاه تهران كمك كنند و اگر بتوانیم از یكی از خیرین كمك بگیریم ساختمان به نام وی نامگذاری خواهد شد و در غیر این صورت مجبور خواهیم شد از منابع بانكی برای اتمام خوابگاه استفاده نماییم.
وی با تاكید بر اینكه برای گروه های مختلف دانشجویان بین الملل، زبان آموز دهخدا، پسادكترا، دانشجویان میهمان پژوهشی و تقریباً برای دانشجویان دكتری شبانه ظرفیت لازم فراهم شده و وضعیت خوابگاه های دانشجویی بهبود یافته است، اضافه كرد: ظرفیت دانشجویی از حداكثر ۱۲ نفر در یك اتاق به ۸ نفر رسیده و برنامه ما در دو سال آینده این است كه ظرفیت حضور دانشجویان را در یك اتاق به ۶ نفر برسانیم.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به شرایط بد خوابگاهی دوره كارشناسی در گذشته تصریح كرد: در برنامه های خود ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در بخش های عمرانی دانشگاه برای بهبود شرایط دانشجویان هزینه كردیم و برنامه داریم امسال هم ۸۰۰ تا یك میلیارد برای تجهیزات هزینه نماییم و در تابستان برنامه های تجهیز و نوسازی خوابگاه را پیگیری می نماییم.
به نژاد تصریح كرد: هم اكنون با هزینه ای بالغ بر یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان واحدهای خوابگاهی خودگردان را به اجاره و تصرف دانشجویان درآوردیم.
وی عنوان كرد: هنوز نیاز به ظرفیت خوابگاهی داریم تا این دفعه بودجه زیادی را كه مجبوریم هر ساله برای اجاره خوابگاه خصوصا در بخش كارشناسی هزینه نماییم از دوش دانشگاه برداریم.
معاون دانشجویی دانشگاه اظهار داشت: همان گونه كه موفق شدیم درجه خوابگاه های ۵ و ۴ را به درجات بهتری برسانیم، امسال هم برنامه داریم وضعیت خوابگاه های درجه ۳ را بهبود بخشیم.
به نژاد اظهار داشت: تولید اورژانس در پردیس شمالی برنامه دیگر این معاونت برای بهبود شرایط خوابگاهی است.

1397/02/26
15:07:46
5.0 / 5
4592
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است