با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران ؛

بین المللی شدن مخترعان ایرانی

بین المللی شدن مخترعان ایرانی

به گزارش با فناوری پشتیبانی از ثبت بین المللی اختراع یكی از اقدامات مهم توسط كارگروه ثبت اختراع صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی است.به گزارش با فناوری به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، كارگروه ثبت اختراع صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی ۹ اختراع از پژوهشگران ایرانی را برای ثبت بین المللی حمایت می كند. مخابرات، داروسازی، علوم زیستی، تجهیزات پزشكی، مكانیك، مهندسی سازه و مهندسی خاك همچون حوزه های این اختراعات است.
كمك به تامین هزینه های ثبت بین المللی اختراعات، ترویج و ارتقاء فرهنگ ثبت دستاوردهای تحقیقات و پژوهش های استادان، دانشجویان و پژوهشگران ایرانی داخل و خارج، كمك به اجرایی شدن سیاست تبدیل دانش به ثروت و تجاری سازی اختراع ها، كمك به ارتقاء جایگاه ایران در میان كشورهای دارای ثبت اختراع ها و توسعه فعالیت های حمایتی صندوق در جهت اهداف و اولویت های نقشه جامع علمی كشور همچون اهدافی است كه این كارگروه دنبال می كند. شخصی كه برای اولین بار محصولی یا فرآیندی را اختراع می كند با داشتن شرایطی می تواند از حمایت صندوق بهره مند شود. تولید اختراع باید برای اولین بار در جهان، دارا بودن ابتكار و كاربرد صنعتی همچون این شروط است.
ثبت بین المللی اختراع اهمیت بسیاری دارد یكی از مهم ترین الزامات و پیش نیازهای ورود محصولات دانش بنیان به بازارهای بین المللی اطمینان از حفاظت از حقوق مالكیت فكری و اثبات حق مالكیت فناوران و شركت ها بر آنها است. از این رو نظام‏های مالكیت فكری و بخصوص نظام ثبت اختراع (پتنت) برای ثبت رسمی این دستاوردها و احراز مالكیت افراد بر نوآوری‏ ها و ابتكاراتشان در كشورهای مختلف بوجود آمده است.
عدم توجه به قوانین مالكیت فكری در بازار بین الملل می تواند خسارات زیادی را همچون افشا شدن فناوری در بازار هدف یا مورد پیگرد قرار گرفتن از سوی رقبا و سازندگان محصولات مشابه شود. ازاین رو فعالیت های این كارگروه هم در جهت حفاظت از حقوق مالكیت فكری است و تا كنون ۳۷۱ اختراع از پژوهشگران ایرانی برای ثبت بین المللی حمایت شده است.
 

1397/02/25
14:00:38
5.0 / 5
5196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است