رئیس مركز شركت های دانش بنیان :

شركت های دانش بنیان از خدمات مشاوره مجانی بهره مند می شوند

شركت های دانش بنیان از خدمات مشاوره مجانی بهره مند می شوند

با فناوری: رئیس مركز شركت ها و موسسات دانش بنیان از عرضه خدمات مشاوره و تجاری سازی به شركت های دانش بنیان اطلاع داد.به گزارش با فناوری به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ سید محمد صاحبكار اظهار نمود: مركز شركت ‎ها و مؤسسات دانش بنیان در سال ۱۳۹۶ خدمات متنوعی به منظور توانمندسازی شركت ها و مؤسسات دانش بنیان عرضه كرده است كه برگزاری دوره های آموزشی، نشست های پرسش و پاسخ و جلسات مجانی مشاوره حضوری، همچون این خدمات است كه به صورت مجانی به شركت های دانش بنیان عرضه می گردد.

برگزاری ۵۰۰ جلسه مشاوره كاربردی به شركت های دانش بنیان

وی اظهار داشت: آشنایی با قوانین مالیاتی، كار و تجارت، بیمه تأمین اجتماعی، مناقصات، تأمین مالی و جذب سرمایه، حسابداری، مالكیت فكری و مباحث حقوقی قراردادهای تجاری، اصول تیم سازی و منابع انسانی، مدیریت فناوری، توسعه كسب وكار، طراحی صنعتی، بازاریابی و فروش و تحقیقات بازار همچون نیازهای اولیه شركت های دانش بنیان در مسیر توسعه فناوری و تجاری سازی است.

وی اضافه كرد: بنابراین آگاهی و مشاوره توسط خبرگان هر حوزه برای بنگاه های اقتصادی لازم و ضروری به نظر می رسد كه تلاش شده است در این زمینه با بهره گیری از مشاوران خبره، مشكلات شركت ها رفع و راهنمایی های لازم به آن ها عرضه شد.

دبیر كارگروه ارزیابی شركت های دانش بنیان اظهار داشت: در سال ۱۳۹۶ حدود ۵۰۰ جلسه مشاوره مجانی به صورت حضوری و برای شركت های مستقر در شهرستان ها به صورت تلفنی و مجازی عرضه شده است.

برگزاری ۳۷ دوره ی آموزشی و نشست پرسش و پاسخ در سال ۱۳۹۶

دبیر كارگروه ارزیابی شركت های دانش بنیان اظهار داشت: آموزش نقش غیر قابل انكاری در كیفیت عملكرد و رشد شركت ها دارد، بنابراین مركز شركت ها و مؤسسات دانش ‎بنیان باهدف پشتیبانی از رشد كسب وكارهای دانش بنیان، از حضور مدیران و كارشناسان این شركت ها در دوره های آموزشی حمایت كرده است.

صاحبكار اضافه كرد: در سال ۱۳۹۶ بیش از ۶ هزار نفر ساعت دوره آموزشی با حمایت این مركز برای شركت های دانش بنیان در تهران و شهرستان ها برگزارشده است.

عضو هیئت علمی پژوهشكده مطالعات فناوری ریاست جمهوری مرتبط با نشست های پرسش و پاسخ اظهار داشت: ۲۴۰۰ نفر ساعت نشست پرسش و پاسخ تخصصی با موضوعات آشنایی با قوانین و معافیت های مالیاتی، گمركی، بیمه تأمین اجتماعی، نقل وانتقال ارزی، قانون كار و منابع انسانی، كه برخی از آن ها با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی كشور بوده، در سال ۱۳۹۶ عرضه شده است.

صاحبكار اضافه كرد: در این نشست ها كه بیش از ۶۰۰ نفر از مدیران و كاركنان شركت های دانش بنیان حضورداشته اند، علاوه بر آشنایی با قوانین، چالش های پیش روی شركت ها مطرح و در مورد آن ها بحث و تبادل نظر صورت گرفته است.

1397/02/23
15:00:44
5.0 / 5
4683
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است