در دانشگاه واشنگتن انجام شد؛

بررسی همزمان 96 نمونه آزمایش با استفاده از گوشی

بررسی همزمان 96 نمونه آزمایش با استفاده از گوشی

با فناوری: دستگاه های تشخیصی مبتنی بر گوشیهای هوشمند، پزشكان مناطق فقیرنشین را قادر می سازند تا به جای رفتن به آزمایشگاه، خودشان آزمایش ها را با استفاده از یك دستگاه انجام دهند.به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، این دستگاه جدید می تواند همزمان 96 نمونه را بررسی كند. این دستگاه "mReader" نام دارد، این دستگاه قابل حمل توسط "لی لی" (Lei Li) استاد تیم تحقیقاتی "دانشگاه ایالتی واشنگتن" (Washington State University) و "پینگ وانگ" (Ping Wang) استاد "دانشگاه پنسیلوانیا" (University of Pennsylvania) طراحی شده است.

این دستگاه شامل 96 شیشه نمونه است كه هر كدام از آنها با نمونه های مایع از بیماران پر می شوند. كاربران یك واكنش گر ناب به آن نمونه ها اضافه می كنند و اگر نشانگر زیستی هدف وجود داشته باشد، آنها به رنگ خاص تبدیل می شوند.یك گوشی هوشمند بر روی دستگاه نصب شده كه توسط یك برنامه كامپیوتری یك عكس از همه نمونه ها می گیرد، سپس رنگ نمونه های آن عكس ها مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند و تعیین می كنند كه آیا آن فرد به بیماری مبتلا است یا خیر. این برنامه می تواند 12 ویروس و بیماری های عفونی باكتریایی رایج را شناسایی كند.پزشكان به سادگی با نگاه به رنگ نمونه ها می توانند آنها را ارزیابی كنند اما انجام این كار از دقت پایینی برخوردار می باشد. اما هنگامیكه mReader نمونه 771 بیمار را مورد آزمایش قرار داد، میزان دقت این دستگاه 97.59 تا 99.9 درصد بود.

قیمت نسخه اولیه این دستگاه حدود 50 دلار است، اما اگر این دستگاه در مقیاس وسیع تولید شود، این رقم احیانا كاهش خواهد یافت.

این تحقیق در مجله"Clinica Chimica Acta "منتشر شد.


1397/02/05
19:26:53
5.0 / 5
4428
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است