خانه استرالیایی حافظ محیط زیست ساخته شد

خانه استرالیایی حافظ محیط زیست ساخته شد

با فناوری: شركتی استرالیایی خانه ای از مواد بازیافتی ساخته كه حافظ محیط زیست است و هزینه انرژی یك سال آن به ۶۹دلار می رسد.به گزارش با فناوری به نقل از نیواطلس، شركت استرالیایی Beaumont Concepts یك خانه ارزان را تكمیل كرده كه انتشار گاز دی اكسید كربن آن كنترل شده است. این خانه در ساحل كیپ پترسون در ویكتوریا قرار دارد و CORE۹ نام گرفته است. این نمونه بعنوان راه حلی برای مشكل خانه سازی عرضه شده و البته به محیط زیست هم صدمه نمی رساند.
این خانه بخشی از پروژه The Cape، یكی از اولین پروژه های خانه سازی حافظ محیط زیست در استرالیا است. این پروژه شامل ۲۲۰ بلوك زمین است و افراد فقط می توانند خانه هایی را در آن بسازند كه با استانداردهای خاص طراحی همخوان باشد.
به هرحال نمونه اولیهCORE۹ یك خانه ۱۳۱ مترمربعی با آشپزخانه ای نوین، فضای باز ناهارخوری و پذیرایی، سه اتاق خواب، دو حمام، دو تراس و پاركینگ برای دو خودرو است. این خانه طوری طراحی شده تا نور طبیعی را در خانه راه دهد و همینطور تهویه هوا در كل روز تولید شود.
این خانه با استفاده از مواد بازیافتی تولید شده است. همینطور فرایند ساختمان سازی دورریز و زباله زیادی نداشت.
علاوه برهمه این موارد درCORE۹سیستم آب داغ خورشیدی، جمع آوری آب باران و انرژی خورشیدی استفاده شده است. سقف خانه مجهز به پنل های فتوولتائیك است. تخمین زده می گردد هزینه سالانه انرژی این خانه به ۶۹ دلار می رسد.

1397/02/02
13:02:28
5.0 / 5
5402
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است