دبیر ستاد زیست فناوری:

صنعت تولید جلبك در كشور توسعه می یابد

صنعت تولید جلبك در كشور توسعه می یابد

با فناوری: دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی اظهار داشت: با عنایت به اهمیت صنعت تولید جلبك در كشور، این صنعت را به كمك برنامه های ستاد و متخصصان توسعه خواهیم داد.به گزارش با فناوری به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی در مورد توسعه صنعت جلبك در كشور، بیان كرد: تولید جلبك در سند ملی توسعه زیست فناوری كشور هم آمده است كه در آن سند آمده باید برای توسعه، تجاری سازی و شناسایی انواع جلبك ها، ریزجلبك ها و محصولات دانش بنیان در حوزه زیست فناوری منابع آبی و دریایی اقدامات لازم صورت گیرد.
به گفته قانعی، خواص مختلف جلبك ها سبب شده تا حدود ۴۰ تا ۵۰ نوع محصول با كاربری های مختلف در زمینه تولید موادغذایی، آرایشی - بهداشتی، دارویی و كشاورزی، تصفیه آب، تامین علوفه و مكمل غذایی دام و شیلات و… به كار برده شود.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان كرد: جلبك موجودی زنده است كه به دو شكل در آب تازه و نمكی رشد می كند. این یك نوع از انواع باكتری است كه اغلب به جلبك سبز-آبی اشاره دارد. درست مانند گیاهان، این باكتری هم می تواند از نور خورشید با استفاده از فرآیندی به نام فتوسنتز بهره مند شود.

1397/01/28
14:43:18
5.0 / 5
4666
تگهای خبر: تولید , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است