مدیرعامل بوئینگ با به چالش كشیدن الون ماسك:

به مریخ می رسیم و تسلای ماسك را به زمین برمی گردانیم

به مریخ می رسیم و تسلای ماسك را به زمین برمی گردانیم

با فناوری: دنیس مولنبرگ، مدیر عامل اجرایی شركت ˮبوئینگˮ، الون ماسك، رئیس اسپیس ایكس را به چالش كشید و ادعا نمود كه خودروی تسلا رودستر را به زمین بازخواهد گرداند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، دنیس مولنبرگ، مدیرعامل بوئینگ، شركت رقیب اسپیس ایكس، طی مصاحبه ای اظهار داشت: ممكن است خودروی تسلا رودستر را به زمین برگردانیم.
چندی پیش شركت اسپیس با موشك فالكون هوی خود، تسلا رودستر شخصی الون ماسك را بعنوان بخشی از محموله آزمایشی موشك فالكون هوی در 6 فوریه به فضا فرستاد. پیش از این گفته می شد كه تسلا رودستر در یك مدار دوار به دور خورشید قرار دارد كه احیانا برای دهها میلیون سال در این مدار خواهد چرخید تا اینكه تاثیر گرانشی زمین، مریخ یا مشتری سفر آن را مختل كند.
وی الون ماسك را به چالش كشید و ادعا نمود كه رقیبش در رسیدن به مریخ را شكست خواهد داد.
مدیر عامل "بوئینگ" معتقد می باشد تا 10 سال آتی می تواند دستیابی بشر به سیاره مریخ را محقق سازد.


شركت "بوئینگ" به تازگی با بخش "سیستم پرتاب فضایی" ناسا(SLS) درحال همكاری است تا فضانوردان آن را در آینده ای نزدیك به فضا اعزام كند.
انتظار می رود كه "سیستم پرتاب فضایی" ناسا كه عنوان غیررسمی آن "مگا راكت"(megarocket) است، در سال 2019 برای نخستین بار راه اندازی شود و سال آینده ماموریت بدون سرنشین خویش را برای نخستین بار انجام دهد و سپس در سال 2023 فضا نوردان را طی ماموریت "اوریون"(Orion) به فضا ارسال نماید.
ناسا امیدوار است تا از این موشك برای ماموریت های مریخ و سیاره های دورتر در منظومه شمسی استفاده نماید.


مولنبرگ با عنایت به نخستین گام های صورت گرفته برای فتح مریخ، اظهار داشت: من مطمئن هستم نخستین انسانی كه به سیاره سرخ راه خواهد یافت، با استفاده از فضاپیمای ساخت ما به این مهم دست پیدا خواهد نمود و این امر تا 10 سال آینده محقق خواهد شد.
وی افزود، پروژه های فضایی همواره بخشی از هویت بوئینگ بوده است و اقدامات فعلی ما حتی از پروژه " آپولو " هم بزرگتر خواهد بود.1397/01/27
15:59:16
5.0 / 5
4631
تگهای خبر: سیاره , شركت , محقق , موشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است