اولین المپیاد بین المللی فناوری نانو برگزار می گردد

اولین المپیاد بین المللی فناوری نانو برگزار می گردد

با فناوری: اولین المپیاد بین المللی فناوری نانو فردا ۲۱ فروردین ماه در پارك فناوری پردیس برگزار می گردد.به گزارش با فناوری به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، ۲۱ فروردین ۱۳۹۷، ایران میزبان نخستین المپیاد جهانی فناوری نانو است، المپیادی كه ۸ كشور آسیایی و اروپا برای رقابتی تنگاتنگ در آن، اعلام آمادگی كرده اند. این المپیاد به مدت شش روز در پارك فناوری پردیس برگزار می شود.
در این المپیاد، نمایندگانی از كشورهای تایوان، مالزی، روسیه، كره جنوبی، ایران، انگلستان، ایتالیا و آلمان در این المپیاد شركت دارند.
جمهوری اسلامی ایران، دبیرخانه دائمی المپیاد فناوری نانو بوده كه میزبانی نخستین دوره این رقابت ها را هم به عهده گرفته و بر المپیادهای آتی این حوزه هم نظارت خواهد داشت. از جانب دیگر، اتحادیه اروپا در برگزاری این المپیاد مشاركت داشته و نمایندگانی از این قاره جهت شركت در این رقابت ها معرفی شده اند كه این نمایندگان از كشورهای انگلستان، ایتالیا و آلمان هستند.
نخستین المپیاد جهانی فناوری نانو، ماحصل سه سال تعاملات بین المللی و جلسات حضوری و غیرحضوری میان كشورهای مختلف بود تا ساز و كار این رقابت ها تعریف و تبیین شود.
در این رقابت ها كه در دو مرحله برگزار می شود، تیم هایی كه توسط موسسه های معتبر به كمیته المپیاد معرفی شده اند به صورت تیمی با هم رقابت خواهند كرد. در نهایت، تیمی كه بالاترین امتیاز را در طول رقابت به دست آورده باشد، جایزه ۳۰۰۰ یورویی را دریافت می كند. انتخاب تیم برتر بر مبنای نظر كمیته داوری انجام می گردد.

1397/01/20
18:57:52
5.0 / 5
4875
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است