بر اساس تحقیقات محققان هلندی؛

تعیین محل های مناسب جهت زندگی در مریخ

تعیین محل های مناسب جهت زندگی در مریخ

به گزارش با فناوری محققان ˮ دانشگاه و مركز تحقیقاتی واخِنینگِنˮ یك نقشه 3 بعدی اولیه را طراحی نموده اند كه مناطق مناسب برای زندگی انسان در سیاره مریخ را نشان داده است.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا، به نقل از تك تایمز، محققان "دانشگاه و مركز تحقیقاتی واخِنینگِن" (Wageningen University and Research) در هلند، برای تعیین بهترین مكان استقرار انسان­ در سیاره مریخ در آینده، یك نقشه سه بعدی را طراحی نموده اند كه مكان­ های مختلف ایده­ آل برای زندگی در مریخ را نشان داده است.
ویگر واملینك استاد دانشگاه و زیست­ شناس به همراه دانشجوی خود، اطلاعات جمع ­آوری شده توسط ناسا و دانشگاه ایالتی آریزونا در این رابطه را در یك سیستم اطلاعاتی كامپیوتر ­ای جمع آوری كرد.
نتایج تحقیقات وی یك مجموعه­ ای از نقشه ­های متحرك با چشم انداز كشاورزی است كه هریك از این نقشه ­ها یكی از خصوصیت ­های جزئی سیاره سرخ را نشان میدهد.
به عنوان مثال، یكی از این نقشه­ ها راجع به "تركیبات خاك" سیاره مریخ است كه میزان " كلسیم " و " فلزات سنگین " موجود دراین خاك را نشان می ­دهد. لازم به ذكر است نقشه ­های دیگر هم اطلاعاتی راجع به " آب و هوا "، " دما " و" ارتفاع منطقه " عرضه می­دهند.
به طور كلی، محققان این پروژه تنها یك منطقه مناسب برای استقرار انسان ها در سیاره مریخ راتعیین نكرده اند و معتقدند در مریخ چندین منطقه برای زندگی انسان مناسب می باشد كه ین مناطق امكان كشت گیاه را فراهم می­سازند.
این مناطق در نقشه به رنگ آبی پررنگ نشان داده شده اند.واملینك از سال 2013 تا 2016 سه آزمایش راجع به چگونگی كاشت گیاه درسطح مریخ را بررسی نموده است.
وی اظهار نمود كه میزان رشد گیاهان در سیاره مریخ مشابه با سیاره زمین است و ممكن است میزان خاك یكسانی در این دو سیاره برای رشد گیاهان مصرف شود.
وی تصریح كرد: البته درحال حاضر این میزان خاك و رشد گیاه در این دو سیاره كاملا برابر با هم نیست و با گذشت زمان در حال برابر شدن است.
در این نقشه متحرك، تمامی مناطقی كه برای زندگی در مریخ مناسب تعیین شده اند، دارای خاكی مناسب برای رشد مواد غذایی هستند. البته قطب­ های مریخ شامل این مناطق نمی­شوند، زیرا اطلاعات محدودی راجع به این قطب­ ها در دسترس است.


 

1397/01/17
15:34:40
5.0 / 5
5393
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است