روش جدید برای بازگرداندن حافظه بیماران آلزایمری ابداع شد

روش جدید برای بازگرداندن حافظه بیماران آلزایمری ابداع شد

با فناوری: محققان موفق شده اند در آزمایش ها خاطرات ۱۰ بیمار را هنگام شكل گیری ثبت و دوباره برای آنان پخش كردند. این روش به بهبود وضعیت بیماران مبتلا به آلزایمر، سكته یا ضربه مغزی كمك می نماید.به گزارش با فناوری به نقل از تلگراف، محققان روش جدیدی طراحی نموده اند تا بیماران مبتلا به آلزایمر بتوانند دوباره صورت عزیزانشان را به یاد بیاورند یا بدون كمك مسیر خانه خویش را بیابند.
محققان آمریكایی در یك تحقیق نوین خاطرات ۱۰ بیمار را هنگام شكل گیری ثبت و سپس برای مغز آنان دوباره پخش كردند.
آنها متوجه شدند چنین روندی عملكرد حافظه را ۳۷ درصد بهبود می دهد.
این تحقیق با بودجه سازمان دارپا انجام شده و تمركز آن بهبود حافظه اپیزودیك است. بیشتر بیماران مبتلا به آلزایمر، سكته یا ضربه مغزی با اختلال در این نوع حافظه روبرو می شوند.
حافظه اپیزودیك مربوط به اطلاعات تازه است كه مدتی كوتاه در ذهن افراد باقی می مانند مانند مكان پارك خودرو یا قرار دادن كلید در خانه.
دكتر رابرت هامپسون استفاد فیزیولوژی، داروسازی و اعصاب در «ویك فارست بپتیست» در این باره می گوید: این اولین باری است كه دانشمندان توانسته اند كد سلول های مغز بیمار یا الگویی برای حافظه او شناسایی كنند. در حقیقت آنها توانسته اند تا عملكرد حافظه را بهبود بخشند. این گامی مهم در احیای حافظه از دست رفته افراد به شمار می آید.
وی اظهار داشت: ما امیدواریم در آینده به افراد كمك نماییم هنگام ازدست رفتن حافظه، برخی خاطرات خویش را مانند محل زندگی یا قیافه فرزندان و نوه هایشان حفظ كنند.

1397/01/09
11:08:48
5.0 / 5
4568
تگهای خبر: ابداع , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است