كوچكترین كامپیوتر جهان رونمایی گردید

كوچكترین كامپیوتر جهان رونمایی گردید

با فناوری: شركت ˮآی.بی.امˮ(IBM) كه یك شركت تولیدكننده و فروشنده نرم افزر و سخت افزار است در آخرین دستاورد خود موفق به ساخت كوچكترین كامپیوتر جهان شد. در اولین روز كنفرانس بزرگˮ آی.بی.ام تینك ۲۰۱۸ˮ (IBM Think 2018 ) كه از 19 مارس شروع شده است، این شركت از كوچك ترین كامپیوتر جهان پرده برداشت.به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، در این مراسم شركت IBM پنج فناوری را معرفی نمود. آنها معتقدند این فناوری ها در تولید تغییرات در جامعه و كسب و كار در پنج سال آینده نقش مهمی خواهند داشت.

این شركت معتقد می باشد اندازه این كامپیوتر قوی به اندازه یك دانه نمك كوچك است و برای دیدن ساختار آن به تلسكوپ نیاز است.

كامپیوتر جدید این شركت، مشابه نمونه های كنونی نیست و ظاهر كوچك آن این كامپیوتر را به فناوری چشمگیری تبدیل نموده است.

طبق گفته ی شركت IBM، در صورتی كه تولید كوچكترین كامپیوتر دنیا تنها 10 سنت برای این شركت هزینه داشته است اما این كامپیوتر صدها هزار ترانزیستور را در خود جای داده است كه این امكان را برایش فراهم می آورند كه بتواند دیتاهای اطلاعاتی را تجزیه و تحلیل و میان داده ها ارتباط برقرار كند.

این كامپیوتر كارایی های دیگر هم دارد و می توان از آن در حوزه "زنجیره بلوكی"(block chain) هم بهره برد. زنجیره بلوكی معاملات آنلاین امن را تسهیل می كند. این كامپیوتر می تواند منبع اطلاعاتی مطلوبی برای برنامه های زنجیره بلوكی باشد چون كه این كامپیوتر می تواند روند جابجایی، دزدی، كلاهبرداری را ردیابی كرده و از وقوع آنها جلوگیری كند. با وجود رونمایی از این محصول، هنوز معلوم نیست كه این شركت چه زمانی كوچكترین كامپیوتر شگفت انگیز دنیا را عرضه خواهد نمود.


1397/01/01
11:18:23
5.0 / 5
5002
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است