دانشمندان فرانسوی:

ساعت بیولوژیكی بدن عامل مهمی در مبارزه با نوعی هپاتیت حاد است

ساعت بیولوژیكی بدن عامل مهمی در مبارزه با نوعی هپاتیت حاد است

با فناوری: دانشمندان فرانسوی می گویند كه ساعت بیولوژیكی بدن انسان عامل مهمی در مبارزه با بیماری های التهابی مانند هپاتیت فولمینانت است.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، این تحقیق توسط دانشمندا"موسسه ملی بهداشت و تحقیقات پزشكی"(Inserm)، موسسه "پاستور لیل" و دانشگاه "لیل" در شمال فرانسه انجام شده است.
دانشمندان با استفاده از آزمایش بر روی سلول های انسان و موش دریافتند كه اثر ضدالتهابی پروتئین ساعت زیستی باعث كاهش علائم بیماری هپاتیت فولمینانت می گردد.
هپاتیت فولمینانت بیماری جدی است كه هیچ درمان موثری جز پیوند كبد در عرض 24 ساعت بعد از شروع علائم آن ندارد.
این بیماری سبب كاهش سریع عملكرد بافت كبدی در بیماران علاوه بر اختلالات انعقادی خون و صدمه های غیر قابل جبران مغزی می گردد.
دانشمندان فرانسوی پروتئین ساعت زیستی به نام Rev-erba كه به صورت قابل توجهی بافت های چربی كبد، عضله اسكلتی و سلول های مغزی را مورد هدف قرار می دهد را كشف كردند.
آزمایش بر روی سلول های سیستم ایمنی بدن انسان و موش ها این واقعیت را ثابت كرد كه تولید التهاب به دنبال یك ریتم روزانه است.
نتایج آزمایش نشان داد موش هایی كه تحت درمان Rev-erba قرار گرفته بودند علائم كمتری از بیماری در بدن آنها بروز كرد و عمر بیشتری داشتند.
محققان فرانسوی اثرات مشابهی را بر روی سلول های انسانی در آزمایشگاه مشاهده نمودند كه می تواند روشی برای درمان هپاتیت فلومینانت باشد.
"هلن دوئز"( Helene Duez) محقق "موسسه اینسرم" اظهار داشت: این كشف باعث بهبود و كیفیت زندگی و طول عمر بیماران مبتلا به بیماری التهابی مزمن خواهد شد.
نتایج این تحقیق در نشریه Gastroenterology انتشار یافته است.1396/11/10
16:34:20
5.0 / 5
5188
تگهای خبر: آزمایش , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است