آژانس بین المللی انرژی تجدیدپذیر:

تا سال 2020 انرژی های نو از سوخت های فسیلی ارزانتر می شوند

تا سال 2020 انرژی های نو از سوخت های فسیلی ارزانتر می شوند

با فناوری: برپایه گزارش جدید ˮآژانس بین المللی انرژی تجدیدپذیرˮ(IRENA)، انرژی های تجدیدپذیر تا سال 2020 ارزان قیمت تر از سوخت های فسیلی خواهند شد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، به قول "آژانس بین المللی انرژی تجدیدپذیر"(IRENA)، برق تولید شده از منابع تجدیدپذیر بزودی ارزان تر از مصرف سوخت های فسیلی خواهد بود.
این آژانس در گزارش جدید خود تحت عنوان "هزینه های تولید برق از منابع تجدیدپذیر در سال 2017" اعلام نموده است كه پیشرفت تكنولوژی، عزم دولت ها و پیشبرد پروژه ها، هزینه های مربوط به انرژی های تجدیدپذیر را كاهش داده است و تا سال 2020 انرژی تجدیدپذیر از سوخت فسیلی پیشی خواهد گرفت.
در حالی كه این گزارش مبحث را در گستره جهان بررسی نموده است، اما كشور چین نقش مهمی در كاهش هزینه ها ایفا می كند. قیمت متوسط برق در این كشور از حدود 0. 43 دلار برای هر وات در سال 2016 به 0. 3 دلار در سال 2017 كاهش یافته است.
این كشور با نصب 52. 83 گیگاوات ظرفیت خورشیدی جدید در سال 2017، ظرفیت كلی را به 130. 25 گیگاوات رساند كه حدود 7. 3 درصد از كل تولید برق چین است.
چین همینطور 12. 8 گیگاوات برق از منابع آبی و 45. 78 گیگاوات از منابع حرارتی به چرخه تولید برق خود اضافه كرد.
این كارها وابستگی چین را به سوخت های فسیلی كاهش داده است.
همچنین تعداد ایستگاه های شارژ خودروهای برقی در سال 2017 با 51 درصد افزایش روبرو بود.
براساس گزارش آژانس بین المللی انرژی تجدیدپذیر، هزینه های پایین تر انرژی تجدیدپذیر، جامعه را به سمت استفاده از نیروی برق سوق می دهد و باعث رواج وسایل نقلیه برقی خواهد شد.
همانطور كه در این گزارش آمده است، چین در زمینه انرژی تجدیدپذیر اثرگذار و الهام بخش است. بدیهی است كه تاثیر فعالیت های این چنینی در كشوری با این وسعت تأثیر بزرگی بر میانگین های جهانی خواهد داشت.
در بخش اقتصادی آن هم باعث می گردد كشورهای سراسر جهان توجه خاص خویش را به فعالیت های چین در زمینه انرژی تجدیدپذیر معطوف كنند تا بتوانند انرژی پاك و ارزان را برای همگان به ارمغان بیاورند.
اما در ایالات متحده آمریكا، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور این كشور اخیرا 30 درصد به تعرفه واردات صفحات خورشیدی تحت عنوان برنامه "آمریكا اول" افزوده است، كه احیانا این كشور را در روند جهانی حركت به سمت منابع انرژی تجدیدپذیر با مشكل مواجه می كند.1396/11/06
17:49:19
5.0 / 5
4740
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است