اختصاصی مهر؛

ثبت اطلاعات مشتركان تلفن ثابت در شبكه احراز هویت شروع شد

ثبت اطلاعات مشتركان تلفن ثابت در شبكه احراز هویت شروع شد

با فناوری: معاون وزیر ارتباطات از آغاز ثبت اطلاعات هویتی مشتركان تلفن ثابت در شبكه احراز هویت كاربران ایران اطلاع داد و اظهار داشت: تكمیل اطلاعات هویتی این خطوط با استفاده از پیامك اطلاع رسانی می گردد.حسین فلاح جوشقانی در گفتگو با خبرنگار مهر، تصریح كرد: همانگونه كه پیش از این، اطلاعات مشتركان موبایل در سامانه «شاهكار» به ثبت رسیده، ثبت و به روزرسانی اطلاعات مشتركان تلفن ثابت هم در این سامانه شروع شده است.
وی اظهار داشت: براین اساس برای خطوطی كه اطلاعاتشان هنوز به ثبت نرسیده یك پیامك از جانب رگولاتوری حاوی این مضمون كه «یك عدد خط تلفن ثابت به شماره و كد ملی شما در اپراتور مخابرات ایران ثبت شده و در صورت مغایرت به این اپراتور رجوع كنید»، به صاحب خط ارسال می گردد.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به اینكه این پیامك بدون توجه به سابقه زمانی خرید خط تلفن به صاحب خط ارسال می شود، ادامه داد: مشتركان در صورتی كه از خطوط اعلام شده، اطلاعی ندارند و یا مغایرتی در این زمینه وجود دارد، باید به مركز مخابرات منطقه خود رجوع كنند.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه ثبت اطلاعات سیم كارتهای تلفن همراه و احراز هویت مشتركان موبایل، تكمیل شده است، اضافه كرد: اطلاعات خیلی از خطوط تلفن ثابت ثبت نیست و براین اساس هم اكنون در حال احراز هویت خطوط تلفن ثابت هستیم.
وی توضیح داد: ثبت اطلاعات و احراز هویت تلفن ثابت به علت آنكه این خطوط دارای آدرس مشخصی است با خطوط موبایل تا حدی متفاوت می باشد اما از آنجایی كه اطلاعات متمركزی از تلفن های ثابت در كشور در دست نبود، مطابقت این اطلاعات و ساماندهی آن در سامانه «شاهكار » در حال انجام می باشد.
فلاح جوشقانی با اشاره به اینكه هم اكنون اپراتورهای ارتباطی روی خطوط تلفن ثابت، سرویس های اینترنت عرضه می دهند، افزود: براین اساس اطلاعات این خطوط باید در سامانه شاهكار ثبت و كامل شود.
وی اظهار داشت: ممكن است خیلی از مشتركان با تغییر مكان و محل زندگی خود، فراموش كرده باشند كه خط تلفنی به نامشان است كه درصورت دریافت این پیامك، اطلاع می یابند كه این خطوط در سیستم مخابراتی كشور به نامشان به ثبت رسیده و در صورت مغایرت و درخواست تغییرنام می توانند به مخابرات رجوع كنند.
به گزارش با فناوری به نقل از مهر، سامانه شاهكار (شبكه احراز هویت كاربران ایران) سامانه ای برای احراز هویت كاربران سرویس های ارتباطی و با هدف یكپارچه سازی و احراز اصالت سرویس گیرندگان از سال ۹۴ توسط سازمان تنظیم و مقررات ارتباطات رادیویی طراحی و پیاده سازی شده است.
«شاهكار» وظیفه احراز هویت و صدور خدماتی در حوزه سیم كارت، ثابت تلفن و اشتراك اینترنت را درجهت افزایش امنیت سرویس های ارتباطی، برعهده دارد.

1396/11/02
13:37:17
5.0 / 5
6312
تگهای خبر: اینترنت , مخابرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است