ستاری:

رونق صنایع با نوآوری كسب و كارهای دانش بنیان

رونق صنایع با نوآوری كسب و كارهای دانش بنیان

به گزارش با فناوری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: نوآوری و پویایی شركت های دانش بنیان و استارتاپ ها می تواند با ورود به صنایع بزرگی همچون خودروسازی، زمینه رونق و بهبود این صنایع را به دنبال داشته باشد.به گزارش با فناوری به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری ورود صنایع مهم همچون خودروسازی به حوزه استارتاپ ها را زمینه ساز رشد اقتصاد كشور دانست و اظهار داشت: حضور صنایع بزرگ مانند خودرو بعنوان حامی و سرمایه گذار در عرصه كسب و كارهای نوآور و خلاق می تواند زمینه ساز تحول این صنایع و اقتصاد كشور باشد.
وی با تاكید بر ورود عنصر نوآوری و پویایی بعنوان لازمه حركت چرخ صنایع كشور اظهار داشت: خودروسازها باید با اتصال به كسب و كارهای نوآور، انعطاف پذیری و پویایی را در خود تولید كنند و مدلهای تازه برای عرضه خدمات بهتر و كسب و كار خود تعریف كنند.
ستاری، ضمن اشاره به نمونه های موفق تعامل شركت های دانش بنیان استارتاپ ها و صنایع اظهار داشت: اكنون كسب و كارهای حوزه حمل و نقل درون شهری، حمل بار، حمل و نقل بین شهری بسترهای خوبی هستند كه با حمایت و سرمایه گذاری صنایع همچون خودروسازی، سودآوری بیش تر و عرضه خدمات بهتر به جامعه را به دنبال خواهد داشت.
وی اضافه كرد: خیلی از صنایع كشور با جذب و بهره مندی از كسب و كارهای دانش بنیان و استارتاپی كه رشد قابل توجهی را تجربه می كنند می توانند جایگاه خویش را در زیست بوم جدید اقتصاد پیدا كنند. استارتاپ های جدید سبك، پویا و نوآور هستند و بر همین مبنا می توانند ساختار صنایع و كسب و كارهای پیشین را متحول كنند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان، لزوم تغییر رویكرد اقتصادی پیشین و روی آوردن به یك اقتصاد خلاق و دانش محور اظهار داشت: در مدلها و و پذیرش این اشتباهات رویكرد پیشین اقتصاد و روی آوردن صنایع به مدلهای جدید، نقطه عطف بزرگی در اقتصاد به حساب می آید كه معاونت علمی وفناوری هم بنای حركت خویش را بر حمایت جدی از این اصلاح رویكرد قرار داده است.
وی با بیان این كه شكل گیری كسب و كارهای دانش بنیان و استارتاپ های خلاق جهشی است كه بر اساس همین تغییر رویكرد و به دست جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی محقق شده است اظهار نمود: در دانشگاه های كشور هم این رویكرد در حال تحقق است به صورتی كه رشد كسب و كارهای نوپا اطراف دانشگاه صنعتی شریف و دیگر دانشگاه های كشور به دست دانشجویان و اساتید دانشگاه، نشان داده است فرهنگ این كسب و كارها از دل دانشگاه ها تمامی بخش های جامعه را در بر می گیرد.
 

1396/10/17
17:11:36
5.0 / 5
5339
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است