خودروها در آینده ذهن راننده را می خوانند

خودروها در آینده ذهن راننده را می خوانند

با فناوری: شركت خودروسازی نیسان در حال توسعه یك فناوری موسوم به ˮمغز به خودروˮ است كه خواهد توانست قصد شما برای نحوه راندن خودرو و گاز دادن را پیش بینی نماید.به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، در حال حاضر اغلب خودروسازان در حال كار بر روی خارج كردن راننده از سیستم هدایت خودرو هستند، اما نیسان می خواهد توسط فناوری های نوین، رانندگی را جذاب تر از قبل كند.

فناوری "مغز به خودرو" می تواند امواج مغز را خوانده و بفهمد كه راننده قصد انجام چه كاری را دارد.

پس از این كه راننده یك كلاه مخصوص را كه می تواند فعالیت های مغز را اندازه گیری كند، بر سر می گذارد، یك سیستم هوش مصنوعی پیش بینی می كند كه راننده قصد ترمز زدن یا هر كار دیگر را دارد.

این سیستم بین 0. 2 تا 0. 5 ثانیه پیش از واكنش شما عمل می كند.

مسئولان این پروژه می گویند در حالی كه همه به فكر توسعه خودروهای خودران هستند، ما به دنبال روشی جالب و غیرمنتظره هستیم. تكنولوژی ما معكوس خودروهای خودران عمل می كند، به صورتی كه با گرفتن سیگنال های مغز راننده و عمل به آنها، رانندگی را جذاب تر و لذت بخش تر می كند.نیسان در خط مقدم توسعه فناوری خودران و پاك قرار دارد. با این حال كه دنیا در حال رفتن به سمت خودروهای خودران است، اما نیسان می گوید هنوز هم به واسطه توسعه فناوری هایی نظیر "مغز به راننده" به مشتریان خود حق انتخاب می دهد تا اگر تمایل به رانندگی دارند، این كار را به روشی لذت بخش انجام دهند.

نیسان این تكنولوژی را در نمایشگاه بین المللی CES 2018 معرفی خواهد نمود.
1396/10/14
20:09:17
5.0 / 5
4932
تگهای خبر: تكنولوژی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است