ساخت ربات با الهام از ستاره شكننده

ساخت ربات با الهام از ستاره شكننده

با فناوری: محققان اظهار كردند: ستاره های شكننده الهام بخش نسل جدیدی از ربات ها هستند كه می توانند با صدمه های فیزیكی سازگار شوند.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا منطقه و به نقل از ساینس، محققان ژاپنی، برای نخستین بار موفق به طراحی رباتی شدند كه قادر است بلافاصله بعد از صدمه فیزیكی غیرمنتظره خویش را با شرایط سازگار كند.
محققان دانشگاه های توهوكو و هوكایدو توانستند با الهام از ستاره شكننده كه پنج بازوی متحرك و انعطاف پذیر دارد، ربات جدیدی طراحی كنند.
ستاره های شكننده فاقد سیستم عصبی مركزی پیچیده هستند، اما با از دست دادن یكی از بازوها می توانند خویش را سازگار كرده و به حركت خود ادامه دهند.
پروفسور آكیو ایشیگوورو، سرپرست این بررسی اظهار نمود: این یك پیشرفت قابل توجه است، زیرا برخی از ربات ها در شرایط و محیط های سخت و خطرناك استفاده می شوند.
زمانی كه ربات های معمولی، صدمه فیزیكی غیر منتظره ای را متحمل می شوند، نیاز به زمان برای بازسازی دارند، اما این ربات ها سریع خویش را با شرایط سازگار می كنند و به فعالیت خود ادامه می دهند.
ستاره شكننده از دسته خارپوستان بوده و بسیار شبیه ستاره دریایی است. این جانوران بیشتر در آب هایی با عمق بیش از ۵۰۰ متر زندگی می كنند.1396/09/29
18:07:48
5.0 / 5
4764
تگهای خبر: محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است