ستاد علوم شناختی اعلام كرد ؛

تقویت همکاری با تولیدکنندگان تجهیزات شناختی

تقویت همکاری با تولیدکنندگان تجهیزات شناختی

به گزارش با فناوری، راه های تقویت تعامل و توسعه همکاری میان ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و فناوران و تولیدکنندگان تجهیزات شناختی مورد بررسی قرار گرفت.به گزارش با فناوری به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به منظور توسعه زیست بوم شناختی کشور، گسترش کسب وکارهای مرتبط و معرفی آیین نامه های حمایتی این ستاد، نشست هم اندیشی با شرکت ها، فناوران، تولیدکنندگان تجهیزات شناختی، محققان و اساتید برگزار کرد.
در این گردهمایی ابزارهای حمایتی ستاد برای توسعه کسب وکارهای شناختی، معرفی خدمات و حمایت های کارگروه توسعه زیست بوم شناختی در جهت توانمندسازی، نحوه دریافت تسهیلات و سرمایه گذاری و هم آشنایی با فرآیندهای ثبت درخواست مرتبط تشریح و مورد تبادل نظر و گفت و گو قرار گرفت.
حسین عزیزی معاون فناوری و زیرساخت ستاد در این جلسه ضمن اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری برای توسعه و گسترش دانش علوم شناختی در سطح کشور؛ کاربردی سازی، ایجاد شبکه های تحقیقاتی و توسعه زیست بوم و ایجاد و تکمیل زیرساخت های پژوهشی و گسترش فعالیتهای ترویجی در این عرصه را از اولویت های ستاد توسعه علوم شناختی برشمرد.
وی اظهار داشت: ستاد در طول یک دهه فعالیت خود با همکاری و مشارکت محققان، اساتید و پژوهشگران، گامهای اساسی برای توسعه دانش علوم شناختی در سطح کشور برداشته و موفقیت های بسیاری در زمینه دستیابی به طراحی، تولید و بومی سازی تجهیزات و ابزارهای شناختی مورد نیاز مراکز علمی و تخصصی بدست آمد.
عضو ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی تداوم فعالیتهای تحقیقاتی، فعال سازی بخش های خصوصی، شکل گیری تیم ها و هسته های پژوهشی در مراکز دانشگاهی و تخصصی و همینطور افزایش سلامت و سرمایه شناختی جامعه ایرانی و هم بهبود کیفیت آموزش با استفاده از نگاههای شناختی و تعامل با وزارت آموزش و پرورش را از دیگر اولویت های ستاد عنوان نمود.
عزیزی، توسعه ابزارها و تجهیزات خواندن و نوشتن در مغز و توجه به فناوری های پیشرفته و کاربست علوم شناختی در حوزه های راهبردی را از ضروریات و نیازهای اساسی در حوزه علوم شناختی دانست و خواهان تعامل و همکاری مشترک فناوران و تولید کنندگان تجهیزات شناختی با ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی برای تأمین نیازهای کشور و دستیابی به خودکفایی و بومی سازی ابزارها در این عرصه شد.
محمدحسین مقامی کارشناس ارشد ستاد هم در جمع فناوران و تولید کنندگان تجهیزات شناختی اعلام نمود: با حمایت های گسترده ستاد، بخشی از ابزارها و تجهیزات عمومی، نوین و ترکیبی مطالعه مغز و سیستم های ثبت سیگنال های مغزی با همکاری ده ها پژوهشگر و بعضی از شرکتهای مهندسی فعال در حوزه شناختی طراحی، تولید و ساخته شده است.
وی، توسعه پروژه ایمپلنت های مغزی و توسعه فناوری و ابزارهای ارتباط با مغز را از اهداف راهبردی ستاد یاد کرد و اظهار داشت: فعال سازی ظرفیت تولید داخلی برای تأمین زیرساخت های مراکز تحقیقاتی و هم برگزاری فراخوان های تخصصی با همکاری شرکت ها و اساتید حوزه شناختی برای ساخت تکنولوژی های جدید برای توسعه و اکتساب فناوری ها و رونق کسب و کارها از دیگر سیاست های کوتاه مدت و دراز مدت ستاد به حساب می آید.
مقامی، از فناوران و تولیدکنندگان تجهیزات شناختی خواست با استفاده از بسته‎ های حمایتی ستاد در امر نیازهای مراکز علمی و تحقیقاتی فعالانه مشارکت و همکاری کنند.
در این نشست پرسش ها و ابهامات فناوران و تولید کنندگان تجهیزات شناختی در مورد آیین نامه های حمایتی ستاد مطرح و پاسخ های لازم از جانب کارشناسان ستاد عرضه شد.

1402/04/26
13:53:30
5.0 / 5
254
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است