رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی:

تربیت آدم ها مهم ترین فناوری است

تربیت آدم ها مهم ترین فناوری است

به گزارش با فناوری، اصفهان مهم ترین فناوری، فناوری تربیت آدم ها است و با ارزش ترین عنصر این ماجراها معلم ها هستند، کسانی که آنچه را که می دانند را با بخشندگی تمام در اختیار نسل بعد می گذارند.مراسم اختتامیه جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی، امروز پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه در هتل عباسی اصفهان برگزار گردید. در این مراسم، شقایق حق جوی جوانمرد، رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی و مشاور رئیس بنیاد نخبگان، با اشاره به اینکه جشنواره شیخ بهایی نمونه خوبی است به جهت اینکه متوجه شویم در حوزه فناوری و نوآوری کشور چه اتفاقی می افتد، اظهار نمود: جشنواره شیخ بهایی دماسنج بسیار دقیقی برای سنجش اکوسیستم فناوری و نوآوری دانش بنیان کشور است، هم به لحاظ قدمت و هم به لحاظ جامعیت و دربرگیرندگی، چون که از همه جای ایران در این جشنواره شرکت کرده اند.

وی افزود: با عنایت به غرفه های جشنواره و آدم هایی که در غرفه ها حضور دارند، به نظر می آید که تمام زحماتی که معاونین علم و فناوری پیشین و هم تمام دست اندرکاران اکوسیستم فناوری و دانش بنیان کشور کشیده اند، سبب شده است که حالا ما به سطحی از بلوغ و پختگی رسیده باشیم.

حق جوی جوانمرد تصریح کرد: وقت آن رسیده است که از ابزارهایمان استفاده نماییم مانند ابزارهای تنظیم گری و نوآوری، همینطور به همه ابزارهایمان دقت کنیم و به خودمان یادآوری نماییم که باید سازوکارهای جدیدی را اتخاذ نماییم و کارهایی که نیاز است را انجام دهیم.

وی افزود: علاوه بر این، وقت آن رسیده که به ساختارهای جدیدی مثل زیر ساخت های تخصصی مانند لابراتوار های ملی فکر نماییم و به نظر می آید که در این حوزه شهرک علمی و تحقیقاتی می تواند هم در طراحی و هم در اجرا پیشقدم باشد.

حق جوی جوانمرد با تکیه بر این که در همه جای دنیا جشنواره ها فرصتی برای شبکه سازی هستند، خاطرنشان کرد: در این جشنواره برای همه نوع شبکه سازی فرصت وجود داشت. در واقع، دستاورد هر آدمی در زندگی آدم های خوبی است که می شناسد و بزرگ ترین سرمایه ای که هر کسی می شناسد اینست که یک رفیق راه خوب پیدا کند.

و در پایان، رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی، اظهار داشت: اگر از من سوال کنند که برای توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان کشور مهم ترین چیزی که لازم است چیست، می گویم «آدم است.» به نظرم مهم ترین فناوری، فناوری تربیت آدم ها است و با ارزش ترین عنصر این ماجراها معلم ها هستند، کسانی که آنچه را که می دانند را با بخشندگی تمام در اختیار نسل بعد می گذارند، دیگران را حمایت می کنند و اجازه می دهند که از لحظات سخت عبور کنند. و آنچه که ما را یک ملت تاب آور کرده و در صدر نگه داشته و سبب می شود همچنان تمدن ساز باشیم، عشق و امید است.


منبع:

1402/02/23
10:02:29
5.0 / 5
219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است