۹ساعت پس از پرتاب؛

اولین سلفی مأموریت آرتمیس یک

اولین سلفی مأموریت آرتمیس یک

به گزارش با فناوری، اولین تصویر در ارتباط با مأموریت آرتمیس یک به زمین ارسال شد. روز گذشته کپسول بی سرنشین اوریون همراه ابر موشک اس ال اس به فضا پرتاب شد تا سفر ۲۵ روزه به ماه را آغاز کند.


به گزارش با فناوری به نقل از اسپیس، تصویری که به زمین ارسال شده در واقع سلفی اوریون است که ۹ ساعت بعد از پرتاب ثبت شده و به وسیله یکی از سخت افزار های کپسول گرفته شده است. در این سلفی در سمت چپ تصویر سیستم مانور مداری آن دیده می شود. همینطور در این تصویر یک پنل خورشیدی کامل و همینطور بخشی از پنل خورشیدی دوم دیده می شود. در زمان ثبت سلفی کپسول در ارتفاع ۹۲ هزار کیلومتری زمین قرار داشته است. ناسا علاوه بر عکس سلفی اوریون، تصویر دیگری از داخل کپسول هم منتشر نموده که در آن نشان داده است یک مانکن در لباس نارنجی در صندلی فضانورد قرار دارد. در این تصویر آزمایش Callisto هم مشخص است. این آزمایش با همکاری آمازون برای تست فناوری الکسا در فضا صورت می گیرد.
مأموریت آرتمیس یک روز پرتاب تمام مراحل عملیات را با موفقیت پشت سر گذاشت و به فضا رفت. اوریون طی ۵ روز آینده به سمت ماه حرکت می کند. این کپسول در روز دوشنبه هفته آینده (۲۱ نوامبر) به نزدیکترین فاصله خود به ماه می رسد، سپس چندین روز را در مدار آن قرار می گیرد و سپس مسیر خویش را معکوس می کند. این مأموریت ۲۵ روزه در ۱۱ دسامبر تمام می شود.

1401/08/28
10:41:34
5.0 / 5
62
تگهای خبر: آزمایش , فناوری , موشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است