تضعیف رغبت به واكسن كرونا؛

نگرانی آمریكا از دروغ پراكنی در حوزه سلامت در شبكه های اجتماعی

نگرانی آمریكا از دروغ پراكنی در حوزه سلامت در شبكه های اجتماعی

به گزارش با فناوری اداره جراحی کل ایالات متحده از زیرمجموعه های دولت فدرال آمریکا در مورد انتشار مطالب دروغین زیادی در شبکه های اجتماعی در حوزه سلامت و بهداشت اظهار نگرانی کرد.به گزارش با فناوری به نقل از انگجت، دکتر ویوک مورتی با انتشار سفارش نامه ای در مورد خطرات ناشی از انتشار این مطالب دروغین در شبکه های اجتماعی برای حوزه بهداشت و درمان در ایالات متحده اظهار نگرانی کرد و آنرا تهدیدی فوری دانست که مدیران شبکه های اجتماعی و پلت فرم های فناوری باید به شکل جدی تر مورد توجه قرار دهند.
تا به حال سابقه نداشته که این اداره در مورد مسائل در رابطه با حوزه فناوری و آی تی اظهار نظر کند. جراح کل ایالات متحده سخنگوی ارشد این کشور در مورد مسائل بهداشت عمومی در دولت آمریکا به حساب می آید که از جانب رئیس جمهور آمریکا انتخاب شده و پس از کسب رأی اعتماد سنای ایالات متحده به صورت رسمی منصوب می شود.
این مجموعه معمولا سفارش های خویش را تنها در زمینه شیوع بیماری های همه گیر و خطرناک منتشر می کند. این اداره نگران است که دروغ پراکنی در شبکه های اجتماعی پیش از این هم صدمه های مهمی وارد کرده باشد و کوشش برای ترغیب مردم به واکسن زدن برای از بین رفتن کرونا را تضعیف کرده باشد.
در گزارش ۲۲ صفحه ای این اداره سفارش های متنوعی به افراد، سازمان های متولی بهداشت و درمان در آمریکا، محققان و روزنامه نگاران عرضه شده تا با انتشار اطلاعات دروغین بهداشتی و درمانی مقابله کنند. بخش عمده انتقادهای این گزارش در ارتباط با شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک و توئیتر است.

1400/04/26
09:28:19
5.0 / 5
182
تگهای خبر: فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است