پیش بینی خطر مرگ با بررسی میكروبیوم روده

پیش بینی خطر مرگ با بررسی میكروبیوم روده

پژوهشگران دانشگاه تورکو(University of Turku) فنلاند در مطالعه اخیرشان ادعا کرده اند که میان جمعیت باکتری های خاص روده با افزایش ریسک مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی عروقی و گوارشی ارتباطی وجود دارد.


به گزارش با فناوری به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، پژوهشگران طی این مطالعه که در مجله "Nature Communications" انتشار یافته است داده های یک مطالعه گسترده به نام "FINRISK" را تجزیه و تحلیل کردند. نمونه های مدفوع هفت هزار و ۲۱۱ بزرگسال با میانگین سنی ۵۰ سال مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
در این تحقیق پژوهشگران از یک الگوریتم یادگیری ماشین برای شناسایی گونه های میکروبی در نمونه های مدفوع که با مرگ افراد در طولانی مدت مرتبط می باشد، استفاده کردند. یک ارتباط قوی بین میکروب های خانواده انتروباکتریاسیا و افزایش ریسک مرگ و میر ناشی از دستگاه گوارش و تنفس شناسایی شد.
پیش تر پژوهشگران ادعا کرده بودند که حجم بیشتری از انتروباکتریاسیا با سرطان روده بزرگ و بیماری التهابی روده مرتبط می باشد اما با این وجود هنوز علت این ارتباط مشخص نشده است. یک مطالعه نشان داده است که التهاب می تواند رشد بیش از اندازه انتروباکتریاسیا را تقویت کند. بدین سبب در این مرحله معین نیست که آیا این امضای میکروبی خاص بسادگی نشانه اولیه بیماری است یا این که بطور فعال در توسعه بیماری نقش دارد.
پژوهشگران در آخر یادآوری کردند که آنها هم اکنون به توسعه آزمایش میکروبیومی که بتواند مرگ را پیش بینی کند، نزدیک نیستند و هنوز هم تحقیقات بیشتری در این زمینه لازم است.1400/02/23
10:12:02
5.0 / 5
185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان با فناوری

بافناوری

با فناوری
با فناوری

با فناوری

معرفی فناوری روز دنیا

bafanavari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت با فناوری محفوظ است